Sztuka radości

Sztuka radości - Goliarda Sapienza | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Goliarda Sapienza
WYMIAR
5,74 MB
NAZWA PLIKU
Sztuka radości.pdf
ISBN
4151869085186

OPIS

Powieść przeklęta.Z jej powodu Goliarda Sapienza niemal straciła zmysły, wpadła w ubóstwo a nawet trafiła do więzienia. Odrzucona przez największych włoskich wydawców. Przeleżała w skrzyni dwadzieścia lat czekając na lepsze czasy, aż do śmierci autorki.Historia opowiada losy Modesty, kobiety urodzonej na Sycylii w 1900 r., której seksualna wolność i intelektualna niezależność były obrazą dla ówczesnej moralności. Libertynki przesiąkniętej ogromnym pragnieniem życia, która nigdy nie przestała uwodzić kobiet ani mężczyzn. Wychowana w ubóstwie Modesta wierzy, że pisane jest jej lepsze życie. Dzięki swoim wdziękom i inteligencji przechodzi drogę z biednej wiejskiej rodziny, przez pobyt w klasztorze aż do pełnego uciech życia u boku arystokraty w królewskim zamku.To wnikliwe spojrzenie na XX wiek, najważniejsze wydarzenia polityczne i zmiany społeczne, widziane oczami niezwykłej kobiety, która upaja się łamaniem reguł przesiąkniętego faszyzmem patriarchalnego społeczeństwa.__„Arcydzieło.”– „Guardian”„Niekwestionowane odkrycie. Nadzwyczajna pisarka.”– „Le Monde”„Wydawnicze wydarzenie lata. Arcydzieło tak nieposłuszne, niepohamowane i porywające jak kobieta w głębi swojego serca.”– „The Independent”„Są książki, które spadają na nas jak meteory, oślepiają a później spalają nas na popiół. Sztuka radości to hymn na cześć zmysłowości, wywrotowej inteligencji oraz seksualnego i uczuciowego nieposłuszeństwa.”– „L`Express”

Ustrzec się przed miłością. Tu nie ma reguł, jest wyzwolenie.

365 osób lubi to · 2 osoby mówią o tym. Radość życia dzięki pasji, jaką jest rysowanie i malowanie. Sztuka radości Goliarda Sapienza Tomasz Kwiecień ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI