Pracowite nerki. Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie

Pracowite nerki. Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie - André Giordan | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
André Giordan
WYMIAR
5,37 MB
NAZWA PLIKU
Pracowite nerki. Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie.pdf
ISBN
7594700959716

OPIS

Nerki – cóż o nich wiemy? Większość z nas nie potrafiłaby powiedzieć, jak działają, ani nawet gdzie dokładnie się znajdują. Nauka też długo poznawała ich funkcje. Nie służą tylko do oczyszczania krwi z odpadów. Nerki to prawdziwa wewnętrzna wieża kontrolna. Regulują podstawowe czynności życiowe i zarządzają wieloma niezbędnymi składnikami organizmu za pośrednictwem procesów, których nie powstydziłaby się nanotechnologia. Nie bez powodu przemysł próbuje je naśladować...Mocz, produkt nerek, od zawsze był przedmiotem zainteresowania i podziwu. Nic dziwnego: wiele mówi o nas i naszym zdrowiu. To na nim wzbogacił się rzymski cesarz Wespazjan. Mocz ma duże szanse stać się ropą XXI wieku! Czas pokaże, czy będziemy potrafili go wykorzystać. Ale nerki nie mogłyby pełnić swoich funkcji bez współpracy pęcherza moczowego oraz męskich i żeńskich narządów płciowych. W jaki sposób powinniśmy dbać o te ostatnie? Jak najlepiej ich używać do wydajnej produkcji endorfin, tych cudownych hormonów szczęścia?André Giordan jest fizjologiem, specjalistą w zakresie edukacji chorych i profesorem na Uniwersytecie Genewskim. Jest autorem książek Mon corps, la premiere merveille du monde (Moje ciało, pierwszy cud świata, 1999), Bien vivre avec sa maladie (Jak dobrze żyć z chorobą, 2011) i 30 ans sans médicaments (30 lat bez leków, 2015).

Regulują podstawowe czynności życiowe i zarządzają wieloma niezbędnymi składnikami organizmu za ... Recenzja książki: Pracowite nerki.Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie Recenzuje: Katarzyna Kurowska Pracowite nerki wydają się publikacją dość oryginalną na tle licznych na księgarnianych półkach książek o pracy jelit. Oczywiście, w sklepach znajdziemy też pozycje popularnonaukowe o innych narządach, ale mam wrażenie, że ostatnio jelita cieszą się szczególnym ... Pracowite nerki Krótki przewodnik po wielofunkcyjnym narządzie.

Należy do gatunków: nauki przyrodnicze, medycyna, poradniki, zdrowie. Książka Pracowite nerki liczy 160 stron.

POWIĄZANE KSIĄŻKI