Kazimierz Dolny. Książka do pisania

Kazimierz Dolny. Książka do pisania - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,12 MB
NAZWA PLIKU
Kazimierz Dolny. Książka do pisania.pdf
ISBN
5351419248911

OPIS

Wyjątkowy notes podróżny do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany fotografiami i cytatami.Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.Tak się złożyło, że przyjechałem do Kazimierza prosto z Italii czyli tak zwanych dawniej Włoch. Byłem zaskoczony wrażeniem podobieństwa nastroju Kazimierza do uroczych miasteczek włoskich. Nic a nic nie gorszy i bardzo swój. Piaszczysta, szeroka rzeka, górzyste brzegi porośnięte niesłychanie bujną różnoraką roślinnością, zdumiewająco piękna i oryginalna stara architektura, romantyczne ruiny, w rozległym i szerokim często chmurnym pejzażu, to zespół fantastyczny efektów w najprzedniejszym gatunku.Nadmiar tych uroków najbardziej cynicznemu malarzowi na mózg uderza, i o ile mu Bóg nie odjął szczerości i prostoty, przyznaje się do otrzymanego na całe życie postrzału.Tadeusz Pruszkowski

Temat konkursu był bardzo szeroki: Kazimierz Dolny. Ocenie podlegał zatem zarówno wybór tematu jak i jego realizacja. Książki do pisania ma Kraków, Jerozolima, Budapeszt a ostatnio zyskał ją także Kazimierz Dolny.

Ten XVI-wieczny zamek zaszczycali wizytami królowie i książęta, ale nawiedzali i ... KAZIMIERZ DOLNY. KSIĄŻKA DO PISANIA.

POWIĄZANE KSIĄŻKI