Deep Learning. Praktyczne wprowadzenie

Deep Learning. Praktyczne wprowadzenie - Adam Gibson | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Gibson
WYMIAR
10,21 MB
NAZWA PLIKU
Deep Learning. Praktyczne wprowadzenie.pdf
ISBN
8222298365983

OPIS

Technologie wykorzystujące różne formy uczenia maszynowego zaczynają pojawiać się w różnych branżach. Możliwości w tym zakresie stale rosną, podobnie jak zainteresowanie i oczekiwania. Przed podjęciem decyzji o wdrożeniu w firmie tego rodzaju rozwiązań trzeba jednak zadać sobie pytanie, co można i co chciałoby się osiągnąć za pomocą sieci neuronowej. Generalnie uczenie maszynowe opiera się na algorytmach wyodrębniania informacji z surowych danych i reprezentowania ich jako modelu. Model ten następnie służy do przetwarzania kolejnych surowych danych. Co to jednak oznacza w praktyce i jak się implementuje takie algorytmy?Niniejsza książka jest przydatnym przewodnikiem po uczeniu maszynowym i sieciach neuronowych. Zawiera praktyczne informacje, które doceni każdy programista stawiający pierwsze kroki w tej dziedzinie. Przedstawiono tu podstawy deep learningu i wyjaśniono takie pojęcia, jak strojenie sieci, wielowątkowość, wektoryzowanie danych. Opisano, w jaki sposób można wykorzystać otwartą bibliotekę Deeplearning4j (DL4J) do kodowania profesjonalnych procesów uczenia głębokiego. Zaprezentowano metody i strategie trenowania sieci głębokich i uruchamiania procesów uczenia głębokiego w środowiskach Spark i Hadoop. Zagadnienia te zostały zilustrowane gotowymi do zastosowania, praktycznymi przykładami.W tej książce między innymi:• ogólne koncepcje uczenia maszynowego, uczenia głębokiego i sieci neuronowych• ewolucja sieci neuronowych do sieci głębokich i ich rodzaje• dobieranie rodzaju sieci do analizowanego zagadnienia• strojenie sieci neuronowych i sieci głębokich• korzystanie z narzędzia DataVec do wektoryzowania danych różnych typów• stosowanie biblioteki DL4J w środowiskach Spark i HadoopUczenie głębokie i sieci neuronowe: przyszłość, która dzieje się dziś!

- ISBN: 978-83-2834-227-9 Deep Learning, Praktyczne wprowadzenie - opis produktu: Technologie wykorzystujące różne formy uczenia maszynowego zaczynają pojawiać się w różnych branżach. Możliwości w tym zakresie stale rosną, podobnie jak zainteresowanie i oczekiwania.

Praktyczne wprowadzenie. Opis polecanej książki: Technologie wykorzystujące różne formy uczenia maszynowego zaczynają pojawiać się w różnych branżach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI