Pan raczy żartować, panie Feynman! Przypadki ciekawego człowieka

Pan raczy żartować, panie Feynman! Przypadki ciekawego człowieka - Richard P. Feynman | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Richard P. Feynman
WYMIAR
5,18 MB
NAZWA PLIKU
Pan raczy żartować, panie Feynman! Przypadki ciekawego człowieka.pdf
ISBN
2927799157790

OPIS

Nowe wydanie kultowej autobiografiiz okazji stulecia urodzin Richarda P. Feynmana„Wymaga trochę magii, żeby nauki ścisłe wydawały się takie rozrywkowe, wciągające i proste jak u Feynmana. Niezależnie od tego, czy czytacie „Pan raczy żartować, panie Feynman!” po raz pierwszy czy piąty, mam nadzieję, że sprawi wam to nie mniejszą przyjemność niż mnie”.Bill GatesRichard P. Feynman - laureat Nagrody Nobla i jeden z najgenialniejszych fizyków w dziejach w brawurowy sposób opowiada o swoim niezwykłym życiu. Nie tylko przedstawia kulisy prac nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii, ale też ujawnia się jako spec od otwierania zamków szyfrowych i mistrz gry na bongosach. Feynman opisuje spotkanie z Einsteinem, walki z rządową biurokracją, codzienne życie fizyków w ośrodku badawczym w Los Alamos i ich flirty z tancerkami w Las Vegas.„Pan raczy żartować, panie Feynman!” to rzecz kultowa - jedna z najsłynniejszych naukowych książek naszych czasów i jedna z najzabawniejszych autobiografii, jakie kiedykolwiek powstały.

„Wymaga trochę magii, żeby nauki ścisłe wydawały się takie rozrywkowe, wciągające i proste jak u Feynmana. Niezależnie od tego, czy czytacie „Pan raczy żartować, panie Feynman!" po raz pierwszy czy piąty, mam nadzieję, że sprawi wam to nie mniejszą przyjemność niż ... Feynman, Richard Phillips (1918-1988), Broń jądrowa 1939-1945 r.

Feynman wysłuchał Ralph Leighton opracował Edward Hutchings wstęp Marek Demiański przełożył Tomasz Bieroń Tytuł oryginału „Surely You're Joking, Mr. Feynman!" Adventures of a Curious Character Wydawnictwo Znak Kraków 2007.

POWIĄZANE KSIĄŻKI