Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze

Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze - Agnieszka Drotkiewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Drotkiewicz
WYMIAR
8,13 MB
NAZWA PLIKU
Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze.pdf
ISBN
6460345199715

OPIS

Z ilustracjami Mroux„„Smak kwiatów pomarańczy” to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni – jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji, tuńczykowe ragu z Palermo, cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina, wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy). Co można zjeść, przemierzając rzymskie uliczki w blasku wschodzącego słońca? Jakie danie przypomina „Wariacje Goldbergowskie”? Jak przez lata zmieniała się rola kobiety w kuchni? W jaki sposób jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? A jak przeobrażenia ostatnich dwudziestu pięciu lat w Polsce wpłynęły na polską kuchnię? Z czego robić chleb, kiedy nie ma mąki? Rozmawiamy o tym, co nas zachwyca, bawi i głęboko porusza. O tym, co jest w jedzeniu – więc także i w życiu – najważniejsze. ”Autorki

Czarne Smak kwiatów pomarańczy Rozmowy o ... To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji, tuńczykowe ragu z Palermo, cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La ... Ebook Smak kwiatów pomarańczy.

To kolekcja pięknych kulinarn E-book serwis 📚 LitRes zaprasza do pobrania Smak kwiatów pomarańczy / Rozmowy o kuchni i kulturze, Agnieszka Drotkiewicz w epub i mobi lub przeczytania jej online! Napisz i zapoznaj się z rezenzjami o książce na stronie LitRes! Wrzesień w Wydawnictwie Czarne obfituje w ważne, ciekawe, potrzebne i oczekiwane nowości. Mocne reportaże, wspomnienia, frapujące rozmowy i wciągające eseje. Z ilustracjami Mroux „Smak kwiatów pomarańczy to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni - jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą.

POWIĄZANE KSIĄŻKI