Wyspa dusz

Wyspa dusz - Johanna Holmström | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Johanna Holmström
WYMIAR
7,16 MB
NAZWA PLIKU
Wyspa dusz.pdf
ISBN
5216736652358

OPIS

Pewnej jesiennej nocy w 1891 roku Kristina Andersson topi dwoje swoich śpiących dzieci w rzece Aurze. Potem wiosłuje w stronę domu.Kristina zostaje wysłana na Sjalö, wyspę w archipelagu Turku, którą rzadko kto opuszcza. Czterdzieści lat później trafia tam siedemnastoletnia Elli Curtén. Dziewczyna z mieszczańskiej rodziny marzy o życiu, które składa się z czegoś więcej niż skrojona na miarę egzystencja w rodzinnym domu. Zostaje wciągnięta w szaloną karuzelę przestępstw i nieposłuszeństw, a następnie wysłana do szpitala psychiatrycznego, w którym czas stanął w miejscu.Pielęgniarka Sigrid Friman będzie łączniczką między Kristiną a Elli, tym, co stare i nowe – w okresie, gdy nad Europę nadciąga potworna wojna.Powieść Johanny Holmström jest oparta na prawdziwych zdarzeniach. To historia o tym, jak szaleństwo definiowano ze względu na płeć i czas, o macierzyństwie, archeologii milczenia i o szpitalu psychiatrycznym – miejscu, które jest jednocześnie więzieniem i azylem.

Akcja książki rozgrywa się na maleńkiej wyspie w Finlandii, w szpitalu dla psychicznie chorych. Jest on jednocześnie zakładem penitencjarnym dla kobiet, które w swoim życiu dokonały różnych zbrodni. Japońska okupacja, młoda dziewczyna i wyspa pełna duchów.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Wyspa dusz". Wyspa zbłąkanych dusz (duń.De Fortabte sjæles ø) - duński film familijny z 2007 roku w reżyserii Nikolaja Arcela Wyspagier.pl zgromadził ciekawe gry na jednej stronie. Jeśli chcesz zagrać TERAZ! Na Wyspagier znajdują się ciekawe różne gry do zagrania. Sprawdź niskie ceny i kup Wyspa Dusz w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Pewnej jesiennej nocy w 1891 roku Kristina Andersson topi dwoje swoich śpiących dzieci w rzece Aurze.

POWIĄZANE KSIĄŻKI