Na marginesie życia

Na marginesie życia - Stanisław Grzesiuk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Grzesiuk
WYMIAR
3,89 MB
NAZWA PLIKU
Na marginesie życia.pdf
ISBN
3208703836039

OPIS

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury.Ostatnia część kultowej trylogii Stanisława Grzesiuka. Pisana pod koniec życia Autora, świadomego jak niewiele czasu mu zostało.Opowieść, bez której nie sposób zrozumieć barda warszawskiej ulicy. Przewrotny Los chciał zepchnąć go na margines życia, ale on do końca pozostał jego królem.Stanisław Grzesiuk, pisząc tę książkę, wiedział, że umiera i nie ma już czasu. Wszystkie fragmenty, które wskazywano mu do poprawy, usuwał. Miał pomysły na nowe książki… miał umówione kolejne spotkania z czytelnikami…Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez Autora i wydawcę przy pierwszej publikacji. Dopiero dziś poznajemy najbardziej osobistą książkę Stanisława Grzesiuka.Stanisław Grzesiuk (1918–1963) – pisarz, pieśniarz, zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju; leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia". Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

Miejsce. Nie lubię lipca. Na Marginesie Życia 25 kwietnia 2012 23:10 dzieki Kate, a co do mnie, to awanse dostałem, mam bardzo dobrą opinię, z róznymi instytucjami pracuję i kazdy sobie chwali wpółpracę, a i przychodzą do mnie osoby, które nie maja juz nadzoru kuratora, którym "odebrałem" dziecko, a mimo to przyjdą, poproszą o rade dla córki, syna, wnuka. Na Marginesie Życia.

Zobacz inne Biografie i dzienniki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Typ pozostałe Okładka miękka Rok wydania 2018 Tytuł Pakiet Kultowa Trylogia Grzesiuka. Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia Autor Stanisław Grzesi Tom \"Na marginesie życie\", zamykający wspomnieniową trylogię, to dramatyczna opowieść o tym, jak przebiegała nierówna walka Grzesiuka z gruźlicą.

POWIĄZANE KSIĄŻKI