Zugzwang

Zugzwang - Ronan Bennett | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ronan Bennett
WYMIAR
7,50 MB
NAZWA PLIKU
Zugzwang.pdf
ISBN
9378789789084

OPIS

Thriller polityczny z wątkiem psychologicznym, miłosną intrygą i turniejem szachowym w tle. Akcja powieści rozgrywa się w 1914 roku w Sankt Petersburgu, w przeddzień głębokich przemian społecznych i politycznych. Pod powierzchnią blichtru i bogactwa, narasta bunt przeciwko niepodzielnej władzy cara. Bohaterami rozgrywającego się w tej scenerii dramatu są: grający amatorsko w szachy sławny psychoanalityk Otto Spethmann, jego córka Katarzyna, inspektor Lychev oraz pacjenci doktora - wybitny szachista Rosenthal i przedstawicielka petersburskiej socjety Anna Pietrowna. Zaczątkiem akcji jest zaś morderstwo Jastriebowa, powiązanego z miejscową siatką terrorystyczną… Użyte w tytule powieści słowo „Zugzwang” to zaczerpnięty z języka niemieckiego termin szachowy, oznaczający sytuację bez wyjścia, gdy gracz zostaje zmuszony przez przeciwnika do ruchu, którego nie wykonałby w innych okolicznościach.

Chess or non-chess related discussions in Russian, chess games publication, prediction contests on sport competitions and many other activities. Read more.

Molly manages to find John's former colleague with JD and Ethan hoping to be able to stop the Humanich threat. Julie sends Charlie on a mission to discover where Lucy's orders are coming from. Przewodnik po wymowie: naucz się jak wymawiać zugzwang w niemiecki, angielski w natywnej wymowie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI