Witold Gombrowicz, pisarz argentyński. Antologia

Witold Gombrowicz, pisarz argentyński. Antologia - Ewa Kobyłecka-Piwońska (red.) | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Kobyłecka-Piwońska (red.)
WYMIAR
4,30 MB
NAZWA PLIKU
Witold Gombrowicz, pisarz argentyński. Antologia.pdf
ISBN
8959175465218

OPIS

Niniejsza antologia jest zbiorem tekstów napisanych o Witoldzie Gombrowiczu w Argentynie i ujmujących jego dzieło oraz legendę życia w kontekście tamtejszej tradycji literackiej. W Części krytyków odnajdziemy m.in. studia na temat Gombrowicza jako jednego z odwiedzających Amerykę Południową europejskich intelektualistów, analizę jego travel writings, omówienie relacji łączących go z argentyńskim światem literackim, w szczególności z Jorge Luisem Borgesem oraz Macedoniem Fernándezem, a także opracowanie na temat Gombrowiczowskiej narracji detektywistycznej. Część pisarzy obejmuje klasyczne już teksty najważniejszych współczesnych pisarzy argentyńskich: Ricarda Piglii i Juana José Saera, a także nowsze interpretacje, autorstwa Césara Airy i Carlosa Gamerro.Antologia jest oryginalnym i istotnym wkładem w rodzimą wiedzę na temat związków Witolda Gombrowicza z Argentyną nie tyle na poziomie życiorysu, co zostało już zbadane przez Ritę Gombrowicz i Klementynę Suchanow, ile na poziomie myśli i tekstów literackich. Autorka antologii dobrała prace argentyńskich badaczy w sposób trafny i aktualny, zachowując jednocześnie pluralizm punktów widzenia i tez interpretacyjnych.dr hab. Justyna Ziarkowska, prof. UWr

Ewa Kobyłecka-Piwońska (red.) Witold Gombrowicz, pisarz argentyński. Antologia.

Zobacz inne Biografie i dzienniki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. E-book serwis 📚 LitRes zaprasza do pobrania Witold Gombrowicz, pisarz argentyński / Antologia, w epub i mobi lub przeczytania jej online! Napisz i zapoznaj się z rezenzjami o książce na stronie LitRes! Witold Gombrowicz, pisarz argentyński. Antologia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI