Kronika pewnego miasta

Kronika pewnego miasta - Prevelakis Pandelis | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Prevelakis Pandelis
WYMIAR
10,93 MB
NAZWA PLIKU
Kronika pewnego miasta.pdf
ISBN
6991162445428

OPIS

Gdy Pandelis Prevelakis opuszcza Rethimno, nie przypuszcza , że to kreteńskie miasteczko, zacznie wkrótce chylić się ku upadkowi. Wracając po kilku latach w rodzinne strony okazuje się , że czas dawnej świetności minął bezpowrotnie.Miejsce, które autor znał jako młodzieniec, istnieje już tylko w jego pamięci.Dzięki wspomnieniom miasto odżywa i pojawia się w pełni swego blasku.Prevelakis buduje obraz miasta za pomocą anegdot przeplatanych obrazami,wspomnieniami i zapachami. Bardziej niż faktyczną kronikę, jego opowieść przypomina miłosną elegię, w której z gorzką melancholią i nostalgią przywołuje obrazy minionego piękna. Liryczną opowieść Prevelakisa o Rethimno dopełniają dwa obrazy – miasteczka w latach 70., które opisuje Janusz Strasburger, tłumacz „Kroniki” oraz współczesne, widziane oczyma Bartosza Barszczewskiego, autora posłowia. Wbrew obawom Prevelakisa nie jest to jednak miejsce ani puste, ani stracone. Rethimno nie tylko nie zniknęło z map świata, ale cieszy się każdym nowym dniem.

Miejsce, które autor znał jako młodzieniec ... Książka "Kronika pewnego miasta" to zbiór opowieści, lub można by powiedzieć wspomnień o mieście zwanym Rethimno znajdujące się na wyspie Krecie. Autor książki, wraca do niego po wielu latach.

Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo. Wydawca: Książkowe Klimaty.

POWIĄZANE KSIĄŻKI