Elizabeth Hawley. Strażniczka gór

Elizabeth Hawley. Strażniczka gór - Bernadette McDonald | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bernadette McDonald
WYMIAR
7,14 MB
NAZWA PLIKU
Elizabeth Hawley. Strażniczka gór.pdf
ISBN
5698886887183

OPIS

Elizabeth Ann Hawley to amerykańska dziennikarka i kronikarka wypraw w Himalaje. Postać legenda, dzięki której świat poznał najważniejsze wydarzenia światowego himalaizmu. W latach czterdziestych XX wieku pracowała jako researcher dla magazynu Fortune. Szybko jednak opuściła Stany, by podróżować po świecie i ostatecznie osiąść w Nepalu.Była korespondentem agencji prasowej Reuters, kiedy relacjonowała pierwszą udaną amerykańską wyprawę na Mount Everest w 1963. Pomimo tego, że sama nigdy nie zdobyła żadnego ośmiotysięcznika stała się inspiracją, skarbnicą wiedzy i autorytetem w dziedzinie wypraw i opowieści o największych osiągnięciach, a także skandalach i katastrofach, które działy się w Himalajach i Karakorum.Elizabeth Ann Hawley skrupulatnie dokumentowała kolejne górskie ekspedycje, budując renomę i popularność wspinaczy, takich jak choćby Edmund Hillary, Reinhold Messner, Chris Bonington, Tomaž Humar i Ed Viesturs. Rozstrzygała wszelkie wątpliwości związane ze zdobywaniem himalajskich szczytów, a tworzone przez nią archiwum powstawało w oparciu o osobiste rozmowy ze wspinaczami. Wielokrotnie pomagała polskim wyprawom w zdobyciu informacji o szczytach, które planowali zdobyć. Zmarła w styczniu 2018 roku w Katmandu pozostawiając po sobie archiwum "Himalayan Database" opisujące 9,5 tys. ekspedycji, na 450 znaczących nepalskich szczytów oraz około 70 tysięcy uczestników tych wypraw, począwszy od 1905 roku.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Informacje o ELIZABETH HAWLEY STRAŻNICZKA GÓR - 7661815494 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-01-08 - cena 25 zł Elizabeth Hawley Strażniczka gór (Uszkodzona okładka) | McDonald Bernadette | Agora.

Strażniczka gór" to niezwykła biografia życia słynnej dziennikarki i kronikarki wypraw w Himalaje, która opisała tak wiele niesamowitych historycznych momentów! O wielkim odkryciu, wynalazku, czy jak w tym przypadku zdobyciu szczytu wiele osób chciałoby przeczytać, dlatego oczywistym jest, że ktoś musi opisać te ... Elizabeth Hawley. Strażniczka gór book.

POWIĄZANE KSIĄŻKI