Teatr świata. Mapy, które tworzą historię

Teatr świata. Mapy, które tworzą historię - Thomas Reinertsen Berg | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Thomas Reinertsen Berg
WYMIAR
5,60 MB
NAZWA PLIKU
Teatr świata. Mapy, które tworzą historię.pdf
ISBN
8420727481211

OPIS

Zdobywca nagrody Brageprisen dla najlepszej norweskiej książki non-fiction 2017. Prawa zostały sprzedane do 10 krajów.***Jak widzieli świat ludzie, którzy mieszkali w jaskiniach? Jak wyobrażali sobie oceany ci, którzy żeglowali tylko po morzach? Jak zmieniło się nasze spojrzenie na Ziemię w czasach Google Maps?Za każdym wielkim odkryciem geograficznym stał podróżnik - marzyciel, którego odwaga zamieniała w czyn ulotne sny o nieznanym. Każda wyprawa przemierzała nowe przestrzenie kuli ziemskiej, które cierpliwy kartograf następnie oswajał i przekładał na obrazy.Bez granic. Mapy, które tworzą historię to porywająca podróż przez czas i przestrzeń, która na zawsze zmieni twoje myślenie o świecie. Z książki dowiesz się, jak tworzono pierwsze, prehistoryczne rysunki świata, odkryjesz, jaką funkcję pełniły mapy w zarządzaniu imperiami oraz dlaczego zaczęto tworzyć rysunki dna oceanicznego.To także fascynująca opowieść o ambicji i śmiałości docierania tam, gdzie nie sięgają ani wzrok, ani wyobraźnia. O tym, że nic nie jest pewne i ustalone raz na zawsze.

Mapy, które tworzą historię" (autor: Thomas Reinertsen Berg) to opowieść o marzeniach i o tym by sięgać coraz dalej, poza wzrok i wyobraźnię. To w przystępny sposób przedstawiona chronologiczna historia powstawania map, od czasów ludzi którzy zamieszkiwali jaskinie, po rolę satelity w tworzeniu Google Maps. Teatr świata.

Druga część tytułu wyjaśnia wprawdzie wiele, ale ciągle pozostawia niepokój. Wszystko rozjaśnia wstęp, w którym, a jakże, na scenę wchodzi Szekspir ogłaszając, że „Świat cały jest sceną ... Mapy, które tworzą historię to porywająca podróż przez czas i przestrzeń, która na zawsze zmieni twoje myślenie o świecie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI