Poetka i książę

Poetka i książę - Manuela Gretkowska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Manuela Gretkowska
WYMIAR
9,80 MB
NAZWA PLIKU
Poetka i książę.pdf
ISBN
4970029299348

OPIS

ROMANS NIEMOŻLIWYOna - dopiero wchodząca w życie, spontaniczna i radosna poetka.On - starszy o trzydzieści lat, intelektualista o smutnych oczach, książę emigracji.Połączy ich uczucie - tajemnicze i skomplikowane.***W 1957 roku Agnieszka Osiecka jedzie do Paryża. W walizce przemyca opowiadanie narzeczonego, Marka Hłaski, by przekazać je szefowi paryskiej „Kultury”. Jerzy Giedroyc jest olśniony - jednak nie tylko talentem młodego pisarza, ale przede wszystkim zjawiskową poetką. Jedzie za nią nawet do Londynu, choć nikt od dawna nie widział go poza Paryżem. Wszystko po to, by wręczyć jej fiołki.Agnieszka także czuje coś, czego nie doświadczyła nigdy wcześniej. Ale nawet ona - ekspertka od miłości - nie potrafi nazwać tego, co ich łączy.W opartej na faktach powieści Manuela Gretkowska mistrzowsko opowiada historię miłości niemożliwej, o której Osiecka milczała całe życie.Osiecką kochamy i widzimy w niej ikonę słodkiej poetessy z warkoczem. A ona była pełna sprzeczności. Miała jak każdy swoje mroczne strony, być może mroczniejsze, na pewno bardziej niszczące.Manuela Gretkowska

Przyznam że bardzo długo "zaprzyjaźniałam" się ze stylem autorki, który nie ułatwiał mi niestety lektury. Książka napisana jest w formie wzorowanej na dzienniku/pamiętniku a wydarzenia przedstawiane są z perspektywy samej Osieckiej. Nowa powieść Manueli Gretkowskiej, Poetka i książę opisuje romans, o którym nikt nie wiedział! Gdy Agnieszka Osiecka miała 23 lata, wyjechała do Paryża.

*** W 1957 roku Agnieszka Osiecka jedzie do Paryża. W walizce przemyca opowiadanie narzeczonego, Marka Hłaski, by przekazać ... ROMANS NIEMOŻLIWY Ona - dopiero wchodząca w życie, spontaniczna i radosna poetka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI