Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji

Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji - Konstanty Usenko | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Konstanty Usenko
WYMIAR
12,40 MB
NAZWA PLIKU
Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji.pdf
ISBN
5644167670257

OPIS

Od egzystencjalnej garażowej nuty przez hip-hop aż po fotogeniczną i ironiczną „traszkulturę” – „Buszujący w barszczu” to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego kapitalizmu.Autor bierze pod lupę współczesne zjawiska muzyczne, kładąc szczególny nacisk na osiedlowy rap i jego przesłanie. Opisuje, co stało się z dziedzictwem kultury punk i nowej fali czasów pierestrojki, która inspiruje dziś młode pokolenie artystów. Pokazuje barwną mozaikę nawiązań do tradycji awangardy początku XX wieku, radzieckiej fantastyki, „kosmicznej” analogowej elektroniki, syberyjskiego szamanizmu i szemranej „błatnej” kultury.Tęsknota za duchem radzieckiego humanizmu, frustracje mieszkańców bloków z wielkiej płyty, postironia nowej dresiarskiej mody, teoria korzeni i narodziny dyskursu feministycznego… Konstanty Usenko, wytrawny stalker z zakazanej Strefy i niestrudzony przewodnik, przedziera się przez gęstwiny Barszczu niczym przez rzeczywistość, w której żyją jego bohaterowie. Łodygi muzycznych i kulturowych mutantów są ze sobą mocno splątane.„Gdy Usenko pisze o muzyce, o Rosji, o przestrzeni poradzieckiej, to mogę tylko pić z zawiści wódkę za wódką, walić kreskę za kreską, kompulsywnie i łakomie czytać, co napisał, zachwycać się do łez i ryczeć z wściekłości, że nie ja to napisałem.” Ziemowit Szczerek

Czarne Buszujący w barszczu Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji Konstanty Usenko. Oprawa twarda: ISBN: 978-83-804-9717-7: EAN: 9788380497177: Liczba stron: 400: Format: 165x250mm: Cena ... Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji" to dla poszukujących fanów muzyki lektura obowiązkowa! „Buszujący w barszczu" to nie encyklopedia tylko fantastyczna gawęda o muzycznym podziemiu. Od egzystencjalnej garażowej nuty przez hip-hop aż po fotogeniczną i ironiczną „traszkulturę - Buszujący w barszczu to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego kapitalizmu.

Tytuł: Buszujący w barszczu Podtytuł: Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji Autor: Usenko Konstanty Wydawnictwo: Czarne ISBN: 9788380497863 Języki: polski Rok wydania: 2018 Ilość stron: 400 Oprawa: Miękka Książka Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji autorstwa Konstanty Usenko Darmowa wysyłka Super cena 34.93 Sprawdź w księgarni Literia.pl! Buszujący w barszczu, Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji - opis produktu: Od egzystencjalnej garażowej nuty przez hip-hop aż po fotogeniczną i ironiczną `traszkulturę` - `Buszujący w barszczu` to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego kapitalizmu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI