Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne - Lee Child | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lee Child
WYMIAR
5,44 MB
NAZWA PLIKU
Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne.pdf
ISBN
5684301355084

OPIS

Edgar Allan Poe, który powieść traktował podejrzliwie, zdecydowanie wolał coś, co można przeczytać bez odkładania książki, czyli opowiadania. Mistrz powieści detektywistycznej Elmore Leonard powiedział kiedyś o opowiadaniach, że to taki rodzaj prozy, w którym autor rezygnuje ze wszystkiego, co w trakcie lektury pomijają czytelnicy; taki, w którym liczy się każde słowo. Właśnie w ten sposób można określić wybrane przez Lee Childa dwadzieścia opowiadań, które znalazły się w tej antologii, a wyszły spod pióra pisarzy zarówno sławnych – na przykład Kurta Vonneguta, Dennisa Lehane’a czy Phillipa Margolina – jak i błyskotliwych debiutantów."Klub Eda Lyby'ego" to historia żyjącego w skorumpowanym mieście człowieka posądzonego o zbrodnię, której nie popełnił. W "Sprawiedliwości w każdym calu" sprawca brutalnego napadu i morderstwa mimo obciążających dowodów zostaje uniewinniony – właśnie po to, by „sprawiedliwości stało się zadość”. "Połów" jest poruszającą opowieścią o mężczyźnie, który w dzieciństwie przeżył traumę i wciela się w rolę detektywa, by rozwikłać zagadkę śmierci pewnej dziewczyny. W "Szaleństwie pułkownika Warburtona" na scenę wkracza sam Sherlock Holmes, by rozwiązać pewną zagadkową sprawę sprzed wielu lat.Te i pozostałe opowiadania – poza tym, że wszystkie są perełkami w swoim gatunku – łączy jedno: przestępstwo, którym zazwyczaj jest morderstwo lub groźba jego popełnienia. I jeszcze coś: w przeciwieństwie do klasycznych kryminałów, ich autorzy zamiast skupiać się wyłącznie na pytaniach „kto” i „jak”, kładą nacisk na „dlaczego”.

Oprawa jest miękka. £8.12 - Dwadzieścia „najlepszych z najlepszych" amerykańskich opowiadań kryminalnych wybranych osobiście przez mistrza gatunku, Harlana Cobena. Dwadzieścia historii o zbrodni, śmierci i karze, opatrzonych za "Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne" to pozycja zawierająca bogaty zbiór opowiadań, które wybrał dla czytelników sam Lee Child! "Klub Eda Lyby'ego" jest historią opowiadającą o człowieku mieszkającym w skorumpowanym mieście, który został posądzony o zbrodnię, jakiej nie popełnił. Opis: Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne .

Sprawdź też inne ebooki w księgarni Publio.pl. Kupuj leganie, nie chomikuj. Sprawdź niskie ceny i kup Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2014 w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Książka Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne pochodzi z wydawnictwa Albatros.

POWIĄZANE KSIĄŻKI