Maria Magdalena

Maria Magdalena - Paweł F. Nowakowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł F. Nowakowski
WYMIAR
7,71 MB
NAZWA PLIKU
Maria Magdalena.pdf
ISBN
2720392833088

OPIS

Apostołka Apostołów czy femme fatale Nowego Testamentu?Kim była Maria Magdalena? Kobietą wykonującą najstarszy zawód świata, żoną Jezusa i matką Jego dzieci, jak twierdził Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci, czy może umiłowaną uczennicą Chrystusa równą apostołom, którą mężczyźni usunęli z kart Ewangelii?Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza prostą kobietę, a z czasem ludzie uczynili z niej ikonę popkultury? Co sprawiło, że stała się bohaterką wielu obrazów, dzieł literackich, filmów i piosenek? Dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła?Ta książka to spotkanie z jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a przez to intrygujących postaci z Pisma Świętego.Paweł F. Nowakowski – historyk i teolog pracujący na Akademii Ignatianum w Krakowie. Autor zaskakującej Maryi. Biografii Matki Bożej. Po jego opowieści o Marii Magdalenie trudno będzie napisać o niej lepszą książkę.

Maria Magdalena należała do pierwszych uczniów Jezusa Chrystusa. Marie Magdalena (v českém ekumenickém překladu Marie Magdalská; v kralickém překladu Maria Magdaléna; lidově také Maří Magdaléna) byla podle Nového zákona jedna z žen, které doprovázely Ježíše z Nazareta, zejména v závěru jeho života. Vystupuje i v některých apokryfech a v řadě křesťanských církví je uctívána jako svatá. Mária Magdaléna je svätica v katolíckej, pravoslávnej a anglikánskej cirkvi.Sviatok má 22.

Z jej imieniem łączone są trzy występujące w ewangeliach Marie: uczennica Jezusa Maria Magdalena, nieznana z imienia kobieta trudniąca się prostytucją, oraz Maria z Betanii - siostra ... Maria Magdalena, która wcześniej była w mieście grzesznicą, wskutek ukochania Prawdy zmyła łzami zmazy przestępstwa: i tak wypełniają się słowa Prawdy, która mówi: „Odpuszczone jest jej wiele grzechów, gdyż wielce umiłowała" (por. Łk 7, 47). Parafia św.

POWIĄZANE KSIĄŻKI