TDD. Techniki programowania sterowanego testami

TDD. Techniki programowania sterowanego testami - Dariusz Woźniak | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dariusz Woźniak
WYMIAR
5,33 MB
NAZWA PLIKU
TDD. Techniki programowania sterowanego testami.pdf
ISBN
5197390551571

OPIS

Odnieś sukces dzięki TDD!Poznaj filozofię programowania sterowanego testamiDowiedz się, jak wdrożyć metodę TDD w praktyceNaucz się stosować właściwe narzędzia i technikiMetoda Test-Driven Development pozwala na pisanie lepszej jakości, bardziej elastycznego i łatwiejszego w utrzymaniu kodu, na którym można w pełni polegać. Większa wydajność pracy programistów, którzy o wiele lepiej rozumieją potrzeby biznesowe stawiane tworzonym przez nich aplikacjom, znaczne przyspieszenie powtarzalnych testów - to tylko niektóre zalety TDD. Nic dziwnego, że świat zachwycił się tą techniką, a jej znajomość należy do podstawowych wymagań, które muszą spełnić inżynierowie pragnący rozwijać swoją karierę w branży IT.Jeśli chcesz poznać metodę TDD i nauczyć się tworzyć zgodne z nią testy jednostkowe, trafiłeś na właściwą książkę! W prosty sposób przedstawi Ci ona cykl Red-Green-Refactor, zaprezentuje zalety poprawnie zaimplementowanej techniki TDD, zwróci uwagę na trudności związane z wdrażaniem tej techniki i podpowie, jak sobie z nimi poradzić. Nauczysz się z niej pisać testy jednostkowe zgodnie z dobrymi praktykami oraz sprawdzać zależności i tworzyć atrapy obiektów. Dowiesz się, jak stosować TDD w przypadku już istniejącego kodu, a także jak mierzyć pokrycie kodu testami. Poznasz również podstawowe informacje na temat ciągłej integracji i jej znaczenia dla techniki TDD.Podstawowe informacje o testach i metodzie TDDTworzenie dobrych testów jednostkowychPraktyczne zastosowanie biblioteki NUnitAtrapy i ich klasyfikacjaZastosowanie TDD do istniejącego koduPokrycie kodu testami i ciągła integracjaNajważniejsze biblioteki wspierające TDDPoznaj w praktyce najbardziej przebojową metodę tworzenia oprogramowania!

W kursie dowiesz się czym jest TDD od strony teoretycznej i praktycznej, dowiesz się jak rozpocząć z nim pracę oraz poznasz zaawansowane techniki przydatne w pracy na co dzień. Mimo ogromnych zalet, programowanie sterowane testami nie jest zbyt popularne wśród programistów. Wynika to z tego, że techniki TDD nie są łatwe do opanowania.

Przewodnik dla praktyków. O wyzwaniach, korzyściach i zwinnych zespołach TDD.

POWIĄZANE KSIĄŻKI