Łowca. Sprawa Trynkiewicza

Łowca. Sprawa Trynkiewicza - Ewa Żarska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Żarska
WYMIAR
3,42 MB
NAZWA PLIKU
Łowca. Sprawa Trynkiewicza.pdf
ISBN
7604417652075

OPIS

Opowieść o mrocznych zakamarkach umysłu mordercyO tym, że zrobił coś strasznego, przypomniała mu krew za paznokciem, którą zauważył, jedząc obiad u rodziców. Pamiętał, ile zapłacił za zakupy w sklepie, a nie był w stanie przypomnieć sobie, w jaki sposób chłopcy znaleźli się niego w domu. A może było zupełnie inaczej? Wszystko pamiętał, tylko taką wersję, pełną sprzeczności i niedomówień, przedstawił w czasie przesłuchań?Trynkiewicz, choć minęło tak wiele lat, nadal budzi grozę, a najczęściej używanym wobec niego określeniem jest bestia. Historia nieśmiałego nauczyciela z Piotrkowa pokazuje, jak rodzi się zło i co się dzieje w umyśle psychopatycznego zabójcy.Dla Ewy Żarskiej Trynkiewicz jest paskudnym wspomnieniem z dzieciństwa. Kiedy w Piotrkowie polował na swoje ofiary, ona bawiła się na sąsiednich podwórkach. Żarska próbuje w gąszczu zeznań, tropów, sprzecznych opinii i manipulacji znaleźć odpowiedź na ważne pytania. Jak się rodzi morderca? Jak wybiera ofiary? Jak poluje? Dlaczego tak długo pozostaje niezauważony?

Sprawa Trynkiewicza" to klasyczny reportaż kryminalny. Brakuje tylko rozmowy z Mariuszem Trynkiewiczem.

Chociaż, jak wspomniałam wyżej, znałam historię tego morderstwa, to jednak po przeczytaniu tego tytułu uświadomiłam sobie, że moja wiedza była ... „Łowca. Sprawa Trynkiewicza" nic do tematu nie wnosi, nie cechuje go sugestywność, pomysł czy wartka realizacja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI