Życie w średniowiecznym mieście

Życie w średniowiecznym mieście - Joseph Gies | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Gies
WYMIAR
10,46 MB
NAZWA PLIKU
Życie w średniowiecznym mieście.pdf
ISBN
5689234816513

OPIS

Poznaj świat, który zainspirował Georga R.R. MartinaSwobodnie poruszasz się w miejskiej dżungli? A wiesz, że istniała już w średniowieczu?Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb, a nawet zajrzysz na salę porodową.Co ludzie robili w kościele? A co w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy?Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?Frances i Joseph Gies znowu udowadniają, że średniowiecze to fascynująca epoka!Oglądasz Grę o tron?Natchnieniem dla George’a R.R. Martina przy Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć śladami pisarza w poszukiwaniu jest inspiracji.Życie w średniowiecznym mieście to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George’a R.R. Martina.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Życie w średniowiecznym mieście". Przykładowo w 1476 roku ciało spiskowca z Mediolanu młodzież włóczyła ulicami miasta, po czym zostało zawieszone za jedną nogę na szafocie, ... Dzięki tej książce dowiesz się, jak naprawdę wyglądało życie codzienne w średniowiecznym zamku: Frances Gies Egzystencja w średniowiecznym mieście byłaby niemożliwa bez najbardziej prozaicznych czynności, które sami znamy z naszego życia.

Pani domu nie miała lekkiego życia. Jak relacjonują Joseph i Frances Gies w swojej książce „Życie w średniowiecznej wsi", chłopska żona, Książka Życie w średniowiecznym mieście Poznaj świat, który zainspirował George`a R.R.

POWIĄZANE KSIĄŻKI