Shirley

Shirley - Charlotte Bronte | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charlotte Bronte
WYMIAR
8,67 MB
NAZWA PLIKU
Shirley.pdf
ISBN
4493296116592

OPIS

Nigdy dotąd nie wydawana w Polsce powieść Charlotte Brontë, autorki „Dziwnych losów Jane Eyre”.Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na swoje życie. By ratować podupadający interes, Moore rozważa poślubienie zamożnej i dumnej Shirley Keeldar, mimo że jego serce należy do nieśmiałej Caroline, żyjącej w całkowitej zależności od swego stryja. Tymczasem Shirley zakochana jest w ubogim Louisie, który zajmuje posadę guwernera w rodzinie jej wuja. Choć Louis odwzajemnia jej uczucie, ambicja i świadomość przepaści majątkowej, która ich dzieli nie pozwalają mu się do tego przyznać.„Shirey”, napisana przez Charlotte Brontë zaraz po „Dziwnych losach Jane Eyre”, to pełna pasji opowieść o konflikcie klas, płci i pokoleń, toczącym się wśród wrzosowisk północnej Anglii i na tle niespokojnej epoki wojen napoleońskich.

Zastąpiła główną aktorkę Carol Haney, w broadwayowskim hicie musicalowym " Pajama Game" (1954). Jej filmowym debiutem był żartobliwy film Alfreda ... Shirley is a very popular first name for women (#27 out of 4276, Top 1%) and also a very popular surname for both adults and children (#1176 out of 150436, Top 1%).

Josephine Decker, who directed Shirley, does a good job of balancing themes. There is a focus on the relationships between the husbands and wives that deteriorate due to selfishness and mistrust. Shirley, Charlotte Brontë Shirley, A Tale is an 1849 social novel by the English novelist Charlotte Brontë.

POWIĄZANE KSIĄŻKI