Bez przeszłości

Bez przeszłości - Keith Donohue | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Keith Donohue
WYMIAR
3,16 MB
NAZWA PLIKU
Bez przeszłości.pdf
ISBN
4888069052859

OPIS

Pełna napięcia opowieść o miłości i zauroczeniu, współczesna wariacja na temat mitu o Orfeuszu i Eurydyce.W Quebecu Kay Harper zakochuje się w lalce na wystawie Quatre Mains, zamkniętego sklepiku ze starymi zabawkami. Kay spędza letnie wakacje, pracując w cyrku jako akrobatka, podczas gdy jej mąż, Theo, tłumaczy biografię pioniera fotografii - Eadwearda Muybridge’a. Pewnej nocy, gdy Kay wraca do domu, ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. Kiedy widzi, że w jej ulubionym sklepiku pali się światło a drzwi są otwarte, postanawia znaleźć schronienie w jego wnętrzu.Nazajutrz Theo odkrywa, że żona zaginęła. Podejrzewany przez policję, zrozpaczony, obsesyjnie przemierza ulice Starego Miasta. Tymczasem Kay, przemieniona w lalkę, tkwi uwięziona na zapleczu Quatre Mains, gdzie towarzyszy jej pstrokata gromadka kukiełek z różnych zakątków świata, które ożywają jedynie na noc. Kay może wrócić do ludzkiej postaci tylko wtedy, gdy Theo znajdzie ją i rozpozna. Tak rozpoczyna się podwójna odyseja: męża wytrwale szukającego zaginionej żony - i kobiety uwięzionej w magicznym świecie, gdzie jej życie należy do kogoś innego.Jako pisarz Donohue zawsze zdaje się dokładnie wiedzieć, co robi […]. Obserwowanie, jak subtelnie tka swoją opowieść, to czysta przyjemność."The Washigton Post"Kartki książek Donohue tchną nastrojem intymności i grozy.Christopher Golden, autor powieści "Snowblind"

6,1 / 10 38 ocen 12 opinii . Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction .

Książka choć cienka to posiada spory ładunek emocjonalny. Kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie bez nich życia, dzisiaj odeszły już do przeszłości. Przedstawiamy TOP 10 przedmiotów z dawnych lat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI