Spartakus. Gladiator

Spartakus. Gladiator - Ben Kane | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ben Kane
WYMIAR
8,13 MB
NAZWA PLIKU
Spartakus. Gladiator.pdf
ISBN
5198679980152

OPIS

Pierwsza część dwutomowej powieści opisującej losy jednego z najbardziej charyzmatycznych bohaterów historycznych - Spartakusa, zbiegłego gladiatora, który niemal rzucił wielki Rzym na kolana.W znakomitej powieści Bena Kane’a poznajemy Spartakusa w drodze do rodzinnej Tracji. Chce osiąść w wiosce, w której dorastał, ustatkować się po dziesięciu latach służby jako najemnik w rzymskiej armii. Zostaje pojmany i sprzedany handlarzowi niewolników, który szuka odpowiednich kandydatów do walki na arenach gladiatorów.Tak zaczyna się odyseja, która uczyniła ze Spartakusa legendę. Ta historia była wielokrotnie ekranizowana, zapewniając mu nieśmiertelność, a teraz wielki wódz zostaje jeszcze raz wskrzeszony w nowym bestsellerze Bena Kane’a.

Z 200 zniewolonych ludzi w ludusie 78 mężczyzn uciekło, używając narzędzi kuchennych jako broni. Na ulicach znaleźli wozy z bronią gladiatorów i skonfiskowali je. Pierwsza część dwutomowej powieści opisującej losy jednego z najbardziej charyzmatycznych bohaterów historycznych Spartakusa, zbiegłego gladiatora, który niemal rzucił wielki Rzym na kolana.

Gladiator" autorstwa Bena Kane'a to powieść historyczna opowiadająca o losach przywódcy powstania niewolników (73-71 p.n.e.) - Spartakusa, który przez dwa lata stawiał się potędze Republiki Rzymskiej i wygrywał starcia z rzymskimi legionami. Legat zabiera Spartakusa do rodzinnej Kapui i rozkazuje gladiatorom zabić go na miejskiej arenie. Trak pokonuje przeciwników i zyskuje sobie uwielbienie tłumu, który żąda dla niego łaski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI