Dzieła (prawie) wszystkie

Dzieła (prawie) wszystkie - Andrzej Bursa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Bursa
WYMIAR
8,47 MB
NAZWA PLIKU
Dzieła (prawie) wszystkie.pdf
ISBN
5382917436521

OPIS

Kultowa twórczość legendarnego Poety„milszy mi jest pantofelekod ciebie ty skurwysynie”„mam w dupie małe miasteczka!”„Panowie jeżeli to się udaTo zalejemy się jak jasna cholera”Niektóre z jego wierszy cytujemy niemal nieświadomie, inne przez lata czekały na odkrycie. Andrzej Bursa to poeta buntu, nie godzący się na rzeczywistość, poszukujący. Jego przedwczesna śmierć sprawiła, że przeszedł do legendy jako twórca zacierający granicę między dobrem a złem, w centrum stawiający okrucieństwo i sadyzm, „szargający świętości”.W Utworach (prawie) wszystkich w opracowaniu Wojciecha Bonowicza czytelnik odnajdzie nie tylko wiersze, próby dramatyczne i prozę (również do tej pory nie publikowane!), ale i rysunki kreślone przez Bursę na marginesach rękopisów, wycinków z gazet, w notesach.To pierwszy tak szeroki obraz twórczości, która - ponad sześćdziesiąt lat po śmierci Poety - po raz pierwszy może zostać odczytana w pełni.

Temat: "Dzieła (prawie) wszystkie" Andrzeja Bursy Tym bardziej że obowiązek zgłaszania umów o dzieło dotyczy wszystkich osób fizycznych, bez względu na to, czy są one zatrudnione na etacie, czy mają status bezrobotnego lub emeryta, czy w ... W przypadku wszystkich umów wynosi on 18%, jednak tylko przy umowie o dzieło wliczają się weń koszty uzyskania przychodu (KUP). Jako osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej, nie możesz wszystkich wydatków związanych ze stworzeniem dzieła wrzucić w koszty firmowe i odliczyć od podatku. Szczegółowe informacje na temat książki Dzieła (prawie) wszystkie.

W tomie obok słynnej powieści Moskwa-Pietuszki znajdują się dwa dramaty: Noc Walpurgi i nie ... Dzieła prawie wszystkie - opis produktu: Dzieła prawie wszystkie stwarzają okazję do zapoznania się z niemal całym dostępnym w języku polskim dorobkiem Wieniedikta Jerofiejewa (1938-1990), jednego z najważniejszych dwudziestowiecznych pisarzy rosyjskich. Część tekstów została przetłumaczona specjalnie do tej edycji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI