Modlitwa do morza

Modlitwa do morza - Khaled Hosseini | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Khaled Hosseini
WYMIAR
9,94 MB
NAZWA PLIKU
Modlitwa do morza.pdf
ISBN
1114123451676

OPIS

TRAGEDIA, KTÓRA WCIĄŻ TRWA I OBCIĄŻA SUMIENIE ŚWIATA.KRZYK SPRZECIWU WOBEC WOJNY W SYRII.„Modlitwa do morza”, krótka, pięknie zilustrowana przed Dana Williamsa książka Khaleda Hosseiniego, autora bestsellerowego Chłopca z latawcem, jest poruszającą odpowiedzią pisarza i Ambasadora Dobrej Woli UNHCR na brutalne realia wojny w Syrii i dramat uchodźców. Opowieść zainspirowała dramatyczna historia Aylana Kurdiego, który utonął w wodach Morza Śródziemnego podczas próby ucieczki z kraju ogarniętego wojną. Opowieść jest hołdem złożonym chłopcu w trzecią rocznicę jego tragicznej śmierci.To monolog ojca opowiadającego w liście do syna o dwóch światach – pięknym, który przepadł, i okrutnym, który przyniosła wojna. Ojciec, snując swoją opowieść, w uderzający sposób zestawia ze sobą dwa światy. Dawny, idylliczny obraz rodzinnego miasta Hims w Syrii jest już tylko śladem w pamięci. Bezpieczny dom znalazł się w strefie działań wojennych. Walki obróciły miasto w zgliszcza. Zostały ruiny, ogień, zniszczenie. I wspomnienia.Tekst „Modlitwy do morza” został po raz pierwszy odczytany przez jej autora, Khaleda Hosseiniego, podczas prywatnej imprezy charytatywnej UNHCR w Nowym Jorku.Hosseini zdecydował się przekazać honorarium ze sprzedaży książki na rzecz swojej fundacji oraz UNHCR, Agencji ONZ ds. uchodźców.Modlitwa do morza to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozerwane i zmuszone przez wojnę i prześladowania do opuszczenia swoich domów.- Khaled HosseiniPOMÓŻMY I MY!Kupując książkę, wspierasz edukację dzieci uchodźcóww polskiej szkole w Berezówce.Całkowity zysk ze sprzedaży książki polski wydawca – WYDAWNICTWO ALBATROS i dystrybutor – FIRMA KSIĘGARSKA OLESIEJUK przekażą Stowarzyszeniu „Za Rzeką Krzną”, prowadzącemu szkołę podstawową w Berezówce.W szkole uczą się dzieci polskie oraz dzieci, które przebywające w ośrodkach dla osób ubiegających się o status uchodźcy. W roku szkolnym 2018/2019 podejmie naukę 35 cudzoziemców i 26 polskich dzieci*. Od roku 2009 w szkole w klasach I-VI i oddziale przedszkolnym uczyło się 300 cudzoziemców.Projekt realizowany jest we współpracy z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).*dane z dnia 16.08.2018 r..Więcej informacji o projekcie na stronie wydawnictwa www.wydawnictwoalbatros.com

uchodźców. Khaled Hosseini Modlitwa do morza porównanie cen w 6 sklepach, cena już od 22,01 zł poznaj wiarygodne opinie przeczytaj recenzje sprawdź dane techniczne wybierz najlepszą ofertę. Zobacz, gdzie kupisz Khaled Hosseini Modlitwa do morza w najniższej cenie z opcją darmowej dostawy nawet w 24h! Sprawdzone sklepy na Skąpiec.pl „Modlitwa do morza" to monolog ojca pochylonego nad śpiącym synem, wpatrzonego w morze rozciągające się przed nimi, tuż przed tragiczną w skutkach podróżą do Europy, która miała odmienić ich losy, a przyniosła śmierć.

Zobacz, gdzie kupisz Khaled Hosseini Modlitwa do morza w najniższej cenie z opcją darmowej dostawy nawet w 24h! Sprawdzone sklepy na Skąpiec.pl „Modlitwa do morza" to monolog ojca pochylonego nad śpiącym synem, wpatrzonego w morze rozciągające się przed nimi, tuż przed tragiczną w skutkach podróżą do Europy, która miała odmienić ich losy, a przyniosła śmierć. Ojciec, snując swoją opowieść, w uderzający sposób zestawia ze sobą dwa światy - piękny, który ... Khaled Hosseini Modlitwa do morza Wydawnictwo Albatros, copyright 2018 Tragedia, która wciąż trwa i obciąża sumienie świata.

POWIĄZANE KSIĄŻKI