Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u

Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u - Krzysztof Tomasik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Tomasik
WYMIAR
3,3 MB
NAZWA PLIKU
Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u.pdf
ISBN
1594673948119

OPIS

Wydanie drugie, poprawione i poszerzoneCzy Andrzej Wajda zamierzał zrobić film o miłosnej relacji „Zośki” i „Rudego”? Kim był brat „Wampira z Zagłębia” i jaki miał wpływ na przebieg słynnego procesu z lat 70.? Dlaczego tak mało wciąż wiemy o akcji „Hiacynt”? Gdzie są „różowe teczki”? Do czego klucz kryją powieści sensacyjne z serii „Jamnik”?Krzysztof Tomasik wertuje reportaże, zapomnianą literaturę, akta spraw sądowych, wypowiedzi autorytetów i polityków, pamiętniki i listy. Czas, w którym autor spędził między innymi w archiwum IPNu skutkuje tym, że oddajemy w ręce czytelnika reportaż o PRLu jeszcze pełniejszy i jeszcze bardziej fascynujący.

Publikacja autora Homobiografii pokazuje natomiast, jak świat gejów i lesbijek w PRL-u widziano z zewnątrz i jakim dyskursem posługiwały się do ich opisu media, kształtujące społeczne o nich ... Napisz recenzję o produkcie: Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u Twoja ocena.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Pseudonim.

POWIĄZANE KSIĄŻKI