Charles Bukowski. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963—1993

Charles Bukowski. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963—1993 - David Stephen Calonne | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
David Stephen Calonne
WYMIAR
10,96 MB
NAZWA PLIKU
Charles Bukowski. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963—1993.pdf
ISBN
6462371686289

OPIS

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą, nie ma tu bezpiecznych banków, pociągów, które przyjeżdżają na czas. Nie, on celebruje okropną, surową, piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek, bez udziwnień. Bukowski oświadcza, że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu, żeby gówno płynęło, ale, w przeciwieństwie do pisarzy, nikomu go nie wciskają...*Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania, poczynając od 1963 roku, gdy rozmawiał z dziennikarzem z „Literary Times” z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood, a kończąc nad basenem w San Pedro, gdzie w sierpniu 1993 roku, zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat, odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.Te rozmowy, spisane przez amerykańskich, brytyjskich, włoskich, niemieckich i francuskich dziennikarzy, zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej, niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna, samotność, picie, podziwiani autorzy, trudna młodość, pisarskie rytuały, inspiracja, szaleństwo, kobiety, seks, miłość i wyścigi konne.

Wywiady i spotkania, 1963-1993 to świetny zbiór rozmów z fascynującym, mądrym, dociekliwym mężczyzną. Nie trzeba znać twórczości Bukowskiego, by w te rozmowy wciągnąć, natomiast jeśli ma się pojęcie o tym, co, jak i kiedy pisarz tworzył, porównanie tego do udzielanych przez niego jednocześnie wywiadów ... CHARLES BUKOWSKI.

Podtytuł: Wywiady i spotkania 1963-1993 Autor: Calonne David Stephen Wydawnictwo: Replika ISBN: 9788376747064 Tytuł oryginału: CHARLES BUKOWSKI: SUNLIGHT HERE I AM. Interviews & Encounters 1963-1993 Edited by David Calonne Świecie, oto jestem - mobi, epub, Wywiady i spotkania, 1963-1993 - opis produktu: W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą, nie ma tu bezpiecznych banków, pociągów, które przyjeżdżają na czas.

POWIĄZANE KSIĄŻKI