Do zobaczenia w zaświatach (wydanie filmowe)

Do zobaczenia w zaświatach (wydanie filmowe) - Pierre Lemaitre | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Pierre Lemaitre
WYMIAR
11,15 MB
NAZWA PLIKU
Do zobaczenia w zaświatach (wydanie filmowe).pdf
ISBN
1314224153791

OPIS

Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013, określanej często mianem „małego Nobla”.Wojna to świetny interes, który nie kończy się wraz z zawarciem pokoju…Cyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej. Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa.Ironiczna. Niepoprawna politycznie. Doskonała!Listopad 1918 roku. Zdemobilizowani żołnierze zwycięskiej armii francuskiej powracają do domów jako wielcy przegrani. Rząd, który z pompą składa hołd poległym, nie kwapi się z pomocą weteranom próbującym uporać się z wojenną traumą. Takim jak fizycznie okaleczony i skazany na życie z dala od ludzkiego wzroku Edouard Pericourt albo bojący się własnego cienia Albert Maillard. Dwaj młodzi mężczyźni, połączeni przyjaźnią opartą na poczuciu winy, wdzięczności, solidarności, żalu i pretensjach, zepchnięci na margines życia, wegetują bez jakichkolwiek widoków na przyszłość.Niektórym jednak wiedzie się świetnie. Na wojnie można bowiem zrobić interes. Również na jej ofiarach. Porucznik d’Aulnay-Pardelle nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał okazji, która się nadarza, kiedy na fali patriotycznych uniesień rząd ogłasza przetarg na założenie wojskowych cmentarzy oraz konkurs na pomniki ku czci poległych. Wykorzystują ją także Edouard iAlbert – żeby się zemścić… a może, aby sobie zakpić– i przygotowują wielki przekręt.Lemaitre komponuje wielką tragedię straconego pokolenia, pogrążonego w atmosferze zmierzchającej wojny i jutra, które nie obiecuje żadnej nadziei. „Do zobaczenia w zaświatach” jest powieścią o iluzji zawieszenia broni, o machinacjach finansowych w świetle prawa, a także o woli przetrwania i pomyśle, dzięki któremu można przechytrzyć system.Szokująca! Wielka powieść o spirali dobra i zła, wielka powieść egzystencjalna. Ponure requiem, które jest jakpoliczek wymierzony oficjalnej historii.„L’Express”Jedna z najbardziej wartościowych książek, do których po prostu trzeba wracać.Pierre Assouline, La République des livres

Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa. Ironiczna, Niepoprawna politycznie, Doskonała! Lemaitre komponuje wielką tragedię straconego pokolenia, pogr... Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013, określanej często mianem małego Nobla.Wojna to świetny interes, który nie kończy się wraz z zawarciem pokojuCyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej.

Cyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej. Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI