Historia projektowania graficznego

Historia projektowania graficznego - Zdeno Kolesár | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zdeno Kolesár
WYMIAR
4,17 MB
NAZWA PLIKU
Historia projektowania graficznego.pdf
ISBN
2017547286258

OPIS

Początki twórczej działalności człowieka, geneza pisma fonetycznego, rozwój skryptu łacińskiego, proces kształtowania się współczesnej książki, rozwój plakatu i systemów identyfikacji wizualnej. Publikacja umieszcza projektowanie graficzne w kontekście społecznym, politycznym i technologicznym. Przedstawia jego ewolucję inspirowaną wynalazkami papieru, druku, pojawieniem się drzeworytu, litografii i fotografii, a także zmiany zachodzące w nim pod wpływem rewolucji przemysłowej, technik cyfrowych i internetu. Podejmuje też zagadnienie relacji modernizmu i postmodernizmu w dizajnie. Podsumowaniem jest próba wskazania obszarów, w których współcześnie działa projektant grafik.Polskie wydanie książki słowackiego krytyka dizajnu Zdena Kolesára w przekładzie Joanny Goszczyńskiej zostało uzupełnione przez Jacka Mrowczyka o polski kontekst, zagadnienia dotyczące projektowania informacji, polskiej szkoły plakatu oraz historii grafiki użytkowej przełomu wieków. Książka zawiera ponad 500 kolorowych ilustracji.

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, praktyków. Historia projektowania graficznego Kolesar Zdeno, Mrowczyk Jacek. Karakter Historia projektowania graficznego Kolesar Zdeno, ...

Albo inaczej, jest o nich, ale bardzo, bardzo mocno podkreśla powiązania z przeszłością tego, co w tych 100 latach się działo. To nie jest więc historia, która zaczyna się nagle - to jest historia, która czerpie z historii, z nawiązań, która ... Historia projektowania graficznego - opis produktu: Początki twórczej działalności człowieka, geneza pisma fonetycznego, rozwój skryptu łacińskiego, proces kształtowania się współczesnej książki, rozwój plakatu i systemów identyfikacji wizualnej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI