Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego

Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego - Krystyna Czerni | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krystyna Czerni
WYMIAR
10,3 MB
NAZWA PLIKU
Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego.pdf
ISBN
4059049133233

OPIS

Bestsellerowa biografia, finalistka Nagrody NikeOpowieść o fascynującym malarzu i myślicielu, w którego sztuce cała rzeczywistość podlega uświęceniuKsiążkę uzupełnia krótki przewodnik po malarstwie Mistrza Jerzego. Kolorowy dodatek pokazuje rozwój jego twórczości, zaskakujące spotkania form i tematów, a także kierunki poszukiwań. Ceniona pisarka, krytyk i historyk sztuki Krystyna Czerni zamyka książkę zdaniem: „Ukryta w tych obrazach zgoda ze światem może być dla oglądających wielką pociechą”.Recenzenci o Nietoperzu w świątyni:Rewelacyjną biografię Jerzego Nowosielskiego powinni przeczytać nie tylko miłośnicy sztuki. Ze zdumieniem, z zaskoczeniem, podziwem i zazdrością czytałem tę książkę, księgę właściwie. Najłatwiej wytłumaczyć zazdrość. Prawdziwa biografia to u nas rzadki ptak. Prawdziwą biografię pisze się latami i jest to katorga, której nie pojmie żaden górnik przodkowy.Tadeusz Nyczek, „Przekrój”Ta książka jest rewelacją z kilku powodów. Krystyna Czerni, autorka kilku publikacji o sztuce Nowosielskiego, zbadała jego życie na wylot. (…) Przeczytała chyba całą literaturę, od książek po drobne recenzje, rozmawiała z rodziną, przyjaciółmi, świadkami. Obszar, jaki objęła, jest imponujący.Dorota Jarecka, „Gazeta Wyborcza”Autorka nie ucieka (…) od tematów drażliwych: pytań o brak światowej kariery, powikłanych spraw damsko-męskich, jego rozlicznych słabości, w tym długoletniego alkoholizmu. Czyni to jednak z kulturą, bez chęci skandalizowania, oddając należny honor także rozlicznym zaletom jego ducha i osobowości.Piotr Sarzyński, „Polityka”Nic nam, czytelnikom, nie zostaje oszczędzone. (…) Czytając jego biografię, czuje się niemal fizyczny ból. Ból wiary, ból poszukiwań, ból rozdarcia, grzechu. To niezwykłe uczucie: znaleźć się nagle, za sprawą lektury, tak blisko kogoś o tak niespokojnej duszy.Wojciech Bonowicz, „Tygodnik Powszechny”

Biografia Jerzego Nowosielskiego autorstwa Czerni Krystyna , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 52,99 zł . Przeczytaj recenzję Nietoperz w świątyni.

Książka Nietoperz w świątyni.Biografia Jerzego Nowosielskiego była dostepna w 15 z nich. Najlepszą ceną wersji papierowej może pochwalić się Allegro, gdzie książkę kupisz już za 33.52 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI