Ogień Ducha Świętego

Ogień Ducha Świętego - św. Serafin z Sarowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
św. Serafin z Sarowa
WYMIAR
5,85 MB
NAZWA PLIKU
Ogień Ducha Świętego.pdf
ISBN
7687276063095

OPIS

Ogień Ducha Świętego to jedno z najważniejszych dzieł rosyjskiej duchowości. To zapis rozmowy, jaką ze św. Serafinem z Sarowa przeprowadził jego wierny uczeń Mikołaj Aleksandrowicz Motowiłow (1809–1879).Serafin w rozmowie objaśnia swoją duchowość, którą można streścić jego słowami: „Celem życia chrześcijanina jest nabycie Ducha Świętego”.Słowa Świętego Starca są skarbnicą przenikliwych refleksji. Odbija się w nich doświadczenie wielu lat życia w heroicznej ascezie i głębokiej modlitwie. Jego pokora, głęboka świadomość tego, że tylko na darach Bożej łaski można budować swoje życie, a przede wszystkim umiejętność rozeznawania duchów prowadzą nas do poznania pełni rzeczywistości duchowej.Seria „Perły Duchowości” zainicjowana przez Wydawnictwo Esprit to zbiór klasycznych tekstów w nowych przystępnych tłumaczeniach.

Serafin w rozmowie objaśnia swoją duchowość, którą można streścić jego słowami: „Celem życia chrześcijanina jest nabycie Ducha Świętego". Z językami ognia, które w dniu zesłania Ducha Świętego pojawiły się nad głowami apostołów, trudno nie skojarzyć sobie słów Jana Chrzciciela, że Ten, któremu on nie jest godzien rozwiązać rzemyka u sandałów, „będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem" (Łk 2, 3). Ogień Ducha Świętego. 17 maja 2018 | Stanisław Biel SJ - blog „Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu.

Serafinem z Sarowa, o którym mówi się, że jest dla prawosławia tym, czym św. Franciszek z Asyżu dla chrześcijaństwa zachodniego, przeprowadził jego wierny uczeń Mikołaj Aleksandrowicz Motowiłow (1809-1879). Niniejsza książka traktuje o Duchu Świętym - Osobie ludziom najbliższej Czytelnik znajdzie tu m.in.

POWIĄZANE KSIĄŻKI