Bóg nie jest automatem do kawy. Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem

Bóg nie jest automatem do kawy. Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem - Marketa Zahradnikova | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marketa Zahradnikova
WYMIAR
12,13 MB
NAZWA PLIKU
Bóg nie jest automatem do kawy. Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem.pdf
ISBN
6285200056613

OPIS

Najbardziej znanym księdzem w bezbożnych Czechach jest Polak. Ks. Zbigniew Czendlik (ur. 1964) przyjechał do Náchodu dwadzieścia pięć lat temu z Chorzowa. Kapłan z prowincji szybko zdobył popularność. Dzisiaj nadal jest proboszczem w małej miejscowości Lanškroun, a także prowadzi w telewizji swój talk-show. Kardynał Dominik Duka powiedział kiedyś dziennikarzom, że jeden Czendlik w czeskim Kościele to jeszcze nie problem, ale dziesięciu takich Czendlików oznaczałoby spore kłopoty. Ksiądz Zbigniew mówi, co myśli, nie chodzi w sutannie ani koloratce, a poranne msze przeniósł na dziewiątą, bo kto by wstał na szóstą?Ta książka - w oryginale pod tytułem Postel, hospoda, kostel, czyli: łóżko, knajpa, kościół - w głosowaniu czytelników zdobyła najważniejszą nagrodę literacką Magnesia Litera i była bestsellerem.Nic dziwnego, że dzięki księdzu Czendlikowi coraz więcej Czechów lgnie do Boga, skoro ich pasterz potrafi wywiesić na drzwiach swojej sypialni tabliczkę: „Budzić w razie pożaru lub zniesienia celibatu”.

Dzisiaj nadal jest proboszczem w małej miejscowości La Szczegóły: Bóg nie jest automatem do kawy - Zahradníková, Marketa. Tytuł: Bóg nie jest automatem do kawy Podtytuł: Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem Autor: Zahradníková, Marketa Wydawnictwo: Fundacja Instytutu Reportażu ISBN: 9788365970268 Języki: polski Rok wydania: 2018 Ilość stron: 312 Format: 145 x 208 x 38 Oprawa ... Książka: Bóg nie jest automatem do kawy: Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem Zahradníková Markéta, Czendlik Zbigniew Notę wprowadził(a): agnesines nota wydawcy Najpopularniejszym księdzem w ateistycznych Czechach jest Polak. Bóg nie jest automatem do kawy : rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem Czendlik, Zbigniew, Zahradníková, Markéta Wywiad, Różewicz, Julia Tłumaczenie, Fundacja Instytut Reportażu Rok wydania: 2018. Bóg nie jest automatem do kawy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Założył czerwone szpilki, a do tego uwielbia sypać ... Przyglądając się nowoczesnym księżom, można zauważyć pewną nić łączącą wszelkie postulaty, a mianowicie taką, że każdy musi swoją wiarę odnaleźć i wykuć na własną modłę. Podejście Zbigniewa Czendlika... ROZMOWA Z KSIĘDZEM ZBIGNIEWEM CZENDLIKIEM.

POWIĄZANE KSIĄŻKI