Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych

Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,40 MB
NAZWA PLIKU
Choroby i szkodniki drzew i krzewów owocowych.pdf
ISBN
7265516452906

OPIS

Właściwa uprawa drzew i krzewów owocowych może zapewnić wysokie plony pięknych owoców, ale nie zawsze wystarczy do zapobiegnięcia atakom szkodników i patogenów. Wielu ogrodników staje częstobezradnie przed powodowanymi przez nie objawami nie potrafiąc zidentyfikować przyczyny.Autorzy omawiają drzewa i krzewy owocowe gatunek po gatunku oraz zagrażające im szkodniki i choroby. Podają szczegółowe opisy objawów występujących chorób i szkodników oraz ich cyklu rozwojowego na poszczególnych organach rośliny. Opisują także metody ich zwalczania i właściwy preparat oraz termin jego zastosowania.Liczne barwne zdjęcia ułatwią rozpoznanie chorób i szkodników, rysunki zaś ilustrują praktyczne czynności.

Wielu ogrodników staje często bezradnie przed powodowanymi przez nie objawami nie potrafiąc z Aby skutecznie zwalczyć chorobę, najpierw należy dobrze rozpoznać jej objawy oraz dobrać odpowiedni preparat do zwalczania. Niestety bardzo trudne jest rozpoznanie choroby w początkowej fazie jej rozwoju, dlatego też niektóre zabiegi należy wykonywać profilaktycznie.

Choroby drzew i krzewów. 6123, 0, 0, 0 Biała plamistość liści truskawki - profilaktyka, objawy i zwalczanie. Szkodników drzew owocowych jest sporo, więc mimo starań, pielęgnacji i poświęcania czasu zawsze może się zdarzyć, że jakiś szkodnik zaatakuje nasze owocowe drzewka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI