Krótka historia pijaństwa

Krótka historia pijaństwa - Mark Forsyth | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mark Forsyth
WYMIAR
11,37 MB
NAZWA PLIKU
Krótka historia pijaństwa.pdf
ISBN
2399457120452

OPIS

"Krótka historia pijaństwa" śledzi romans ludzkości z alkoholem od pradziejów aż do prohibicji, pokazując, jak na przestrzeni wieków zmieniały się powody spożywania trunków: od religijnych, poprzez seksualne i bojowe, aż po rozrywkowe. Książka odpowiada na ważkie pytania: co ludzie pili, w jakiej ilości i dlaczego. Jest to historia świata w nietrzeźwej, być może lepszej, wersji. Ludzkość pije od swych prapoczątków, co autor bez problemu udowadnia. A że pisze o tym lekko i perliście, rzecz czyta się równie ochoczo, jak wychyla kielichy szampana. Bez dwóch zdań to dzieło ożywcze niczym pierwszy wieczorny dżin z tonikiem, mądre jak kieliszek burgunda i klarowne niczym szklaneczka pilznera. - Robert Makłowicz, dziennikarz, pisarz, podróżnik, krytyk kulinarny. Pierwsza oficjalna biografia alkoholu. Książka dowodzi, że wszyscy pijemy. Pijesz, bo taki twój los. Nie dlatego, że jesteś człowiekiem, bo inne zwierzęta też potrafią narąbać się w pień. Z tą jednak różnicą, że ich z baru nikt na zbity pysk nie wywala. Po tej lekturze jestem przekonany, że świat bez alkoholu wyglądałby zupełnie inaczej. A teraz proszę wybaczyć, idę sobie golnąć. - Robert Motyka, satyryk, kabareciarz, współzałożyciel grupy Paranienormalni Książek nie czytam, ale taką to bym może kupił w prezencie szwagrowi. Szwagrowi inteligentowi. - Robert M., bezrobotny mieszkaniec Radomia

Szybka i bezpieczna dostawa. Promocje nawet do -35%.

Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej. Krótka historia pijaństwa - Ceny już od 25,60 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 6 sklepach. Zobacz inne E-podręczniki akademickie, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.pl Krótka historia pijaństwa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI