Błękit

Błękit - Nancy Bilyeau | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Nancy Bilyeau
WYMIAR
7,57 MB
NAZWA PLIKU
Błękit.pdf
ISBN
8661723930858

OPIS

Miłość, pasja i intrygi w czasach porcelanowej gorączki.Anglia, rok 1758. Trwa szaleństwo na punkcie porcelany. Ludzi ogarnęła gorączka "białego złota” - jedni zbijają majątek, inni tracą go bezpowrotnie. Wytwórnie prześcigają się w pomysłach, byle tylko zaistnieć, zachwycić i wyróżnić się na tle pozostałych. Cel uświęca środki. Genevieve Planché, młoda Angielka z hugenockiej rodziny, dostaje posadę zdobnika porcelany w jednej z fabryk. Nie jest to dla niej szczyt marzeń - nade wszystko pragnie zostać prawdziwą artystką, malować obrazy. Marzy o wyjeździe do Wenecji, gdzie mogłaby doskonalić swój talent i pasję, niestety nie ma środków na podróż, a poza tym nikt nie bierze na poważnie jej wielkich ambicji, mając je za dziewczyńskie fanaberie. W tamtych czasach w świecie sztuki prym wiodą mężczyźni. Los jednak stawia na drodze dziewczyny sir Gabriela Courtenaya, tajemniczego dżentelmena, który obiecuje pomoc w zamian za przysługę: Genevieve ma wytropić pewnego alchemika i wykraść mu przepis na kolor inny niż wszystkie… Czy kobieta podoła temu zadaniu? Kim naprawdę jest sir Gabriel i co go łączy z madame de Pompadour, metresą Ludwika XV i patronką najważniejszej fabryki porcelany w Europie? Wkrótce się okaże, że szpiegowska misja Genevieve to dopiero początek wielkiej przygody.Fascynująca powieść. Akcja pędzi naprzód, a Genevieve jest zachwycającą, pełnokrwistą bohaterką. Ian Rankin, autor bestsellerowych książekZdecydowanie zwyciężczyni. Kate Quinn, autorka "Sieci Alice"Miłośnicy powieści historycznych będą zachwyceni. "Publishers Weekly"Nancy Bilyeau to amerykańska pisarka i dziennikarka, autorka powieści historycznych, w tym popularnej serii "The Crown". Mieszka z rodziną w Nowym Jorku.

Jednak cały czas miałam poczucie ,że jest niezbyt wiarygodna. Wiem oczywiście ,że watek kryminalny jest fikcja i nie o to chodzi.Akcja to czy się w XVIII wieku,a coś sprawiało ,że tego nie czułam .

Znowu chwyciła za kierownicę, jakby to kółko w błękitnym, sztucznym futerku mogło przynieść rozwiązanie jej wszystkich problemów. "Błękit" powinien zadowolić wielu czytelników, także tych sceptycznych, którzy sądzą, że ekologia to bełkot oszołomów siedzących na drzewach, a globalne ocieplenie to wymysł wielkich koncernów, które na "tym"zarabiają. „Błękit" to ważna powieść, która powinna trafić w ręce wielu ludzi. „Błękit pruski" to bezpieczna substancja, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia zwierząt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI