Noc w Berlinie

Noc w Berlinie - Grzegorz Kozera | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Kozera
WYMIAR
4,67 MB
NAZWA PLIKU
Noc w Berlinie.pdf
ISBN
3710802538919

OPIS

Opowieść o miłości i namiętnościach w czasach totalitaryzmu, kiedy niemal każdy wybór decyduje o życiu lub śmierci.Berlin, lata dwudzieste, lata trzydzieste.Joachim Werner to syn polskiej Żydówki zafascynowanej ideą rewolucji socjalistycznej i niemieckiego anarchisty. Już jako nastolatek sprzedaje swoje pierwsze obrazy i szybko zyskuje uznanie w środowisku artystycznym. O względy młodego malarza zabiegają marszandzi oraz kobiety zauroczone jego talentem, gotowe słono zapłacić za możliwość pozowania słynnemu artyście.Wkrótce do władzy dochodzą naziści. Berlin, stolica muzeów, teatrów, kina i kabaretu, z miesiąca na miesiąc przeobraża się w miasto brunatnych koszul.Wprowadzane są kolejne ograniczenia i zakazy, nasilają się represje. Bohater boleśnie przekonuje się, że w świecie opętanym szaleństwem ideologii nazistowskiej nie ma prawa być Niemcem… i nie ma prawa być artystą.Pewnego dnia na jego drodze staje piękna i tajemnicza skrzypaczka Milena Janska. W świecie terroru miłość zdaje się jedynym okruchem normalności. Aż do czasu nocy kryształowej…„Noc w Berlinie” dopełnia cykl cenionych powieści Kozery: „Berlin, późne lato” i „Króliki Pana Boga” – wszystkie części można czytać niezależnie.

Czytelnik poznaje historię Joachima Wernera - artysty żyjącego w przedwojennych Niemczech - którego kariera zostaje przerwana, gdy władzę zdobywają naziści. Książka dopełnia „Trylogię niemiecką", na którą składają się ... Oj, wielu pisarzy po lekturze tej książki powinno uschnąć z zazdrości.

Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej. Szukasz hotelu w mieście Berlin? Hotele 2 gwiazdki od 42 zł, 3 gwiazdki od 128 zł i 4 gwiazdki lub więcej od 199 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI