Nieodgadniony. Trylogia Truly Devious. Tom 1

Nieodgadniony. Trylogia Truly Devious. Tom 1 - Maureen Johnson | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maureen Johnson
WYMIAR
8,77 MB
NAZWA PLIKU
Nieodgadniony. Trylogia Truly Devious. Tom 1.pdf
ISBN
6728143048702

OPIS

NIEODGADNIONY – GRA JAK W ESCAPE ROOMIEJak rozwiązać zagadkę, która może zdecydować o czyimś życiu? Co zdradza o sobie autor łamigłówki? Czy to on jest mordercą? Na pewno jest „Nieodgadniony” – taki przybrał pseudonim. Jak mu się przeciwstawić? Jak rozwikłać tajemnicę zbrodni z przeszłości, która właśnie ma swój dalszy ciąg?Spójrz: zagadka, czas się bawić.Użyć sznura, spluwę sprawić?Ostre noże lśnią tak cudnie.Trutka wolna – działa trudniej…Akademia Ellinghama - elitarna, prywatna szkoła w Vermont, dzieło życia Alberta Ellinghama. Miejsce pełne łamigłówek i zagadek, wijących się ścieżek, ogrodów, ukrytych korytarzy i tajemnych przejść. Jest niczym dom zagadek. Bo - jak twierdzi jej założyciel – „nauka jest zabawą”. W 1936 roku, wkrótce po otwarciu akademii, znikają żona i córka Ellinghama. Jedynym tropem w sprawie jest prześmiewczy list-zagadka, w którym podpisana pseudonimem „Nieodgadniony” postać wymienia sposoby na morderstwo. Porwanie rodziny Ellinghama staje się jedną z największych nierozwikłanych zbrodni w historii USA. Wiele lat później, pasjonująca się sprawami kryminalnymi uczennica pierwszego roku akademii, Stevie Bell, postanawia rozwikłać zagadkę z przeszłości. Najpierw jednak musi odnaleźć sięw wymagających szkolnych realiachwśród nowych, ekscentrycznych przyjaciół.Coś wisi w powietrzu. Mroczna postać z przeszłości nie daje o sobie zapomnieć. Nieodgadniony - a wraz z nim śmierć - powróci do akademii.„Nieodgadniony” to pierwsza część kryminalnej trylogii „Truly Devious” autorki bestsellerówwedług „New Jork Timesa”, Maureen Johnson. Pasja autorki do zagadek widoczna jest na każdej stronie. Akcja rozgrywa sięna przemian w dwóch planach czasowych – w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia i współcześnie. Powieść przywodzi na myśl klasyczne kryminały Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie. Jednocześnie jest to jednak książka na wskroś współczesna, dziejąca się tu i teraz, wśród młodych ludzi, dla których świat nowoczesnych technologii ma ogromne znaczenie. Podczas lektury możemy poczuć się jak w Escape Roomie – pełnym zagadek pomieszczeniu, z któregotylko spryt i bystry umysł pozwolą się wydostać.Zagadki mnożą się przez całą powieść – nic nie jest jasne. Kto jest zbrodniarzem z 1936 roku? Jakie tajemnice kryją się w przeszłości? I jaki związek mają z tym, co dzieje się teraz?„Nieodgadniony” to książka ze świetnie wymyśloną intrygą. Wyraziści, dobrze sportretowani bohaterowie na pewno spodobają się młodym czytelnikom. Niewyjaśniona historia z przeszłości odkrywa się powoli i jest bardzo angażująca.

Pasja autorki do zagadek widoczna jest na każdej stronie. Akcja rozgrywa sięna przemian w dwóch planach czasowych w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia i współcześnie.

Pasja autorki do zagadek widoczna jest na każdej stronie. Akcja rozgrywa się na przemian w dwóch planach czasowych - w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia i współcześnie. Trylogia „Truly Devious" Maureen Johnson to powieść detektywistyczna adresowana do starszych nastolatków i młodych dorosłych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI