Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin

Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin - Lijia Zhang | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lijia Zhang
WYMIAR
5,35 MB
NAZWA PLIKU
Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin.pdf
ISBN
3874607592757

OPIS

Lijia Zhang, bystra i wesoła nastolatka, wbrew swej woli staje się robotnicą w fabryce produkującej rakietowe pociski balistyczne dalekiego zasięgu (ICBM). Każdego miesiąca musi stanąć w kolejce, aby przedłożyć fabrycznej "policji okresowej" materialny dowód, iż nie jest w ciąży. Podporządkowana opresyjnym procedurom obowiązującym na strzeżonym terenie oraz reżimowi politycznych szkoleń, Zhang w miarę dorastania coraz bardziej pozbywała się złudzeń co do "Chwalebnej Sprawy", jakiej ponoć służyli. Zaczęła uczyć się języka angielskiego. Z dumą afiszowała się intelektualną niezależnością – nosiła kolorowe ubrania w zachodnim stylu i pomagała w zorganizowaniu w Nankinie największej robotniczej demonstracji poparcia dla protestu na placu Tiananmen w 1989 roku. Zdając relację ze zmian we własnym prywatnym życiu, Zhang dostarcza jednocześnie zapis przełomowego przeobrażenia chińskiej ekonomii: jej fabryka, nadal produkując ICBM, wygrywa przetarg na wykonanie gigantycznego posągu Buddy z brązu, albowiem kraj ogarnęła gorączka poszukiwania zysków."Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin" jest świadectwem osobistego zwycięstwa Zhang, która potrafiła wyrwać się spod kontroli i odmienić swój los.Wspomnienie oparte na ostrych spostrzeżeniach i wspaniałej czułości… Prawdziwie autentyczny wkład w nasze zrozumienie współczesnych Chin.Jonathan D. SpenceLiteracki klejnot... Zhang zręcznie rozpościera przed nami drogę całego pokolenia, rozpaczliwie pragnącego oderwać się od tradycji i życia, by śnić niemożliwe. To książka do rozkoszowania się, tom, który się pokocha, a przede wszystkim, obraz życia, jakie trzeba celebrować.Da Chen, autorka "Colours of the Mountain"Piękny pamiętnik... Współczesna literatura chińska obfituje w pamiętniki ofiar, ale to jest prawdziwa opowieść o aspiracji: młoda kobieta dorasta w kraju desperacko próbującym robić to samo.Peter Hessler, korespondent w Pekinie dla "The New Yorker" i autor "River Town"Piękne... Niezwykłe wspomnienia... Ważny dokument historyczny i żywy, poruszający portret determinacji młodej kobiety."Kirkus Review"Lijia Zhang urodziła się i wychowała w Nankinie. Jej artykuły pojawiają się w wielu międzynarodowych publikacjach, takich jak "South China Morning Post", "Japan Times", "The Independent" (Londyn), "Washington Times" i "Newsweek". Jest stałym mówcą w Radiu BBC i NPR. Obecnie mieszka w Pekinie z dwiema córkami.

Wszystko o nowej książce autorstwa: Lijia Zhang. Książka Socjalizm jest piękny Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin / Lijia Zhang, Prószyński i S-ka, 39,81 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz! Lijia Zhang, bystra i wesoła nastolatka, wbrew swej woli staje się robotnicą w fabryce produkującej rakietowe pociski balistyczne dalekiego zasięgu (ICBM).... "Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin" jest świadectwem osobistego zwycięstwa Zhang, która potrafiła wyrwać się spod kontroli i odmienić swój los.

Każdego miesiąca musi stanąć w kolejce, aby przedłożyć fabrycznej policji okresowej materialny dowód, iż nie jest w ciąży. Podporządkowana opresyjnym procedurom obowiązującym na strzeżonym terenie oraz reżimowi... Ale wówczas nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak ważny był to czas.

POWIĄZANE KSIĄŻKI