Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie

Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie - Monika Witkowska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Monika Witkowska
WYMIAR
9,35 MB
NAZWA PLIKU
Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie.pdf
ISBN
9614663696505

OPIS

Poznali się w górach, w dramatycznych okolicznościach, w efekcie których odmrożony Mario stracił palce i część nosa. Przyjaźń Polki i Rumuna przeniosła się na morze. Na małym, drewnianym jachcie opłynęli razem przylądek Horn, uznawany za żeglarski Everest. Relacją z tego rejsu jest ta książka, chociaż jej treść nie ogranicza się do żeglowania. Ta lektura to także okazja, by się dowiedzieć:• Jakie przywileje przysługują żeglarzom, którzy opłynęli najgroźniejszy z przylądków?• Dlaczego marynarze tatuowali sobie syreny i kotwice?• Kim była kobieta, która jako pierwsza opłynęła świat (w XVII wieku, w przebraniu mężczyzny)?• Co niezwykłego było w rejsach Magellana, Drake’a i Shackletona?• Czy pingwin może zakochać się w człowieku?• Co miał wspólnego Jan Paweł II z wiszącą na włosku wojną chilijsko-argentyńską?• Skąd się wzięły nazwy Ziemia Ognista i Patagonia?• Co się stało z Indianami, którzy niegdyś zamieszkiwali kraniec Ameryki Południowej?• Jak przyrządzać wodorosty wspomagające m.in. potencję seksualną?• Jakie mogą być skutki zderzenia z wielorybem?• Dlaczego żeglarze darzą szacunkiem albatrosy?Zapraszamy do lektury wszystkich żeglarzy, podróżników i ciekawych świata!Monika Witkowska — podróżniczka (ponad 180 odwiedzonych krajów), miłośniczka gór (zdobywczyni Korony Ziemi), a zarazem uzależniona od morza żeglarka. Preferuje trudne rejsy w zimnych rejonach. Do jej żeglarskich osiągnięć należy m.in. dwukrotne opłynięcie przylądka Horn, pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego, a także trasa przez morza: Beauforta, Czukockie i Beringa dookoła Czukotki, na małym jachcie i w zaledwie dwuosobowym składzie.Autorka prowadzi stronę: www.monikawitkowska.plKolejną książkę Moniki czyta się jednym tchem, a pamiętać się ją będzie długo! To lektura obowiązkowa dla każdego, kto marzy o wielkiej przygodzie.Waldemar Heflich,redaktor naczelny magazynu „Żagle”Horn na trawersie to wartościowa pozycja pod wieloma względami:- dla mnie, który tam był, to podróż sentymentalna,- dla tych, którzy się tam wybierają, to doskonały przewodnik,- dla tych, którzy o tym marzą — dowód, ze marzenia można spełnić,- a dla pozostałych — bardzo interesująca lektura.Cezary Bartosiewicz,Grotmaszt Bractwa Kaphornowców

Ta lektura to także okazja, by się dowiedzieć: Jakie przywileje przysługują żeglarzom ... Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie - audiobook od Monika Witkowska możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

Na małym, drewnianym jachcie opłynęli razem przylądek Horn, uznawany za żeglarski ... Na małym, drewnianym jachcie opłynęli razem przylądek Horn, uznawany za żeglarski Everest Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie - Monika Witkowska - Książka w SwiatKsiazki.pl Poznali się w górach, w dramatycznych okolicznościach, w efekcie których odmrożony Mario stracił palce i część nosa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI