Ostatni rozdział, czyli Paragraf 22 bis

Ostatni rozdział, czyli Paragraf 22 bis - Joseph Heller | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Heller
WYMIAR
8,9 MB
NAZWA PLIKU
Ostatni rozdział, czyli Paragraf 22 bis.pdf
ISBN
9664050198672

OPIS

W 1961 roku ukazał się Paragraf 22, książka uznana za jedną z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, drapieżna farsa o II wojnie światowej. 33 lata później Joseph Heller oddał w ręce czytelników kontynuację swojego głośnego dzieła.Tym razem akcja powieści toczy się w Nowym Jorku, mieście opanowanym przez narkomanów, żebraków i prostytutki. Yossarian znów trafia do szpitala, gdzie symuluje chorobę i podrywa pielęgniarki. Przed szpitalem czatują na niego detektywi. Może wynajęła ich jego trzecia żona, a może jego szef Milo Minderbinder, właściciel jednego z największych koncernów w Ameryce? A może to nie detektywi, lecz agenci zamieszani w porwanie kapelana Tappmana? Tymczasem Milo próbuje sprzedać generałom z Pentagonu bombowiec nowej generacji, odznaczający się tym, że w ogóle go nie widać. Nikt jednak nie wie na pewno, czy maszyna naprawdę istnieje...

Ranking czytelników ; Oficjalne recenzje Wokół książki. Wokół książki ; Aktualności Ostatni rozdział, czyli paragraf 22 bis od Joseph Heller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

33 lata później Joseph Heller oddał w ręce czytelników kontynuację swojego głośnego dzieła. 10 zł: Wydawnictwo Prima, Seria z Piórem - Współczesna Proza Światowa, Warszawa, 1994, tłum. Andrzej Szulc, 576 s., twarda okładka z obwolutą Książka "Ostatni rozdział, czyli Paragraf 22 bis" Joseph Heller nie ma jeszcze dodanej recenzji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI