Sekrety Łomży i Ostrołęki

Sekrety Łomży i Ostrołęki - Grzegorz Maculewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Maculewicz
WYMIAR
10,36 MB
NAZWA PLIKU
Sekrety Łomży i Ostrołęki.pdf
ISBN
3683712393292

OPIS

Gdzie w Łomży bywał Bolesław Leśmian? Co zatopiła największa w dziejach Ostrołęki powódź? Czy rabusie bursztynów z muzeum zostali schwytani? Dokąd prowadziły ślady przerażającego Wampira z Gałkówka?Każde miasto ma swoją oficjalną historię i… tajemnice. Razem z autorami książki – Dorotą Sokołowską i Grzegorzem Maculewiczem – poszukujemy tych ostatnich w pamięci mieszkańców oraz przedwojennej prasie, w spisanych wspomnieniach i na zdjęciach. Jest tu galeria niezwykłych postaci, z których można być dumnym, ale nie brakuje też zbrodniarzy i bandytów…Łomża i Ostrołęka zdradzają swoje sekrety. To niepowtarzalna okazja, by podążyć podziemnymi korytarzami Twierdzy Łomży, wspomnieć Leona Kaliwodę, poznać kulisy powstania w Ostrołęce kinowego filmu, nakręconego przez niemieckich szpiegów, oraz piosenki Hanki Bielickiej My z Łomży.Zatem – czas na odkrywanie tajemnic!

Książka z kategorii Polska. Dostawa już od 6.90.

... Książka „Sekrety Łomży i Ostrołęki" - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI