Owady i media

Owady i media - Jussi Parikka | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jussi Parikka
WYMIAR
8,18 MB
NAZWA PLIKU
Owady i media.pdf
ISBN
7706573965776

OPIS

Rój jest nie tyle formą, ile raczej sposobem indywiduacji kolektywów czy sieci społecznych, dlatego stanowi wspólny mianownik dla całego spektrum zjawisk społeczeństwa idei. Badania nad zwierzętami spotykają się tu za pośrednictwem dyskursu posthumanizmu z teorią mediów. Zwierzęta od dawna dostarczały materiału do rozważań nad intensywnościami i potencjałami ciała, tym samym wspierając dyskursy i praktyki zarządzania oraz nowoczesną biopolitykę. W związku z tym trzeba im wreszcie przywrócić należne miejsce w historii mediów, określając ich znaczenie dla medialnych teorii indywiduacji i nie-ludzkich, zwierzęcych ciał. Musimy uświadomić sobie materialną specyfikę współczesnych technologii cyfrowych, które wynikają zarówno z oprogramowania, osobliwości protokołów obowiązujących dziś w sieci, jak i ze „«zwierzęcych» cech kultury cyfrowej”.Fragment Epilogu

Pseudonim. Tytuł ... Owady i media - od 21,02 zł, porównanie cen w 25 sklepach.

Zwierzęta od dawna dostarczały materiału do rozważań nad intensywnościami i potencjałami ciała, tym ... Informacje o OWADY I MEDIA, PRACA ZBIOROWA - 9790237918 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-10-10 - cena 23,82 zł Informacje o Owady i media - 8167050747 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI