Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić

Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić - Kamil Janicki | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kamil Janicki
WYMIAR
6,2 MB
NAZWA PLIKU
Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić.pdf
ISBN
3030616719383

OPIS

Czy o „takich” tematach w ogóle powinno się pisać? Po co wyciągać „te” brudy na światło dzienne? Nie lepiej „to” zostawić? Kamil Janicki, autor Pierwszych Dam II Rzeczpospolitej i Epoki hipokryzji, odpowiada w swojej najnowszej książce: „Nie, nie lepiej”. Pisać wprost to obowiązek historyka.Gwałt? Rzecz jasna winna jest kobieta. I to ona musi udowodnić, że jej opór był „nieprzerwany, rzeczywisty i niesymulowany”. Molestowanie dzieci? Niemożliwe, bo przecież „ich świadectwa przed sądem są dla znawcy zupełnie bezwartościowe”. Obmacywanie na ulicach, seksualne wykorzystywanie w pracy? Nękanie? Dewiacje? Zboczenia? „Przecież u nas w kinie nawet całusa nie zobaczysz… wszystko cenzurują”.Lektura Epoki milczenia to odkrywanie świata ukrytego za kotarą pozornej cnotliwości, konwenansów i mieszczańskiego tabu. Odkrywanie Rzeczpospolitej pełnej hipokryzji, nigdy nieukaranych zbrodni, ludzkiej krzywdy i lekceważącego rechotu dziennikarskich hien.

Książkę czytałem długo i z przerwami , których przyczyną była tematyka książki, która jest tematyką trudną, takim praniem brudów II Rzeczpospolitej, bo jak inaczej nazwać sprawy związane z przestępczością seksualną, mobbingiem, pedofilią ... Kamil Janicki Epoka milczenia: przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić Znak Horyzont - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2018. Dwudziestolecie międzywojenne, jakiego nie znamy - w swojej najnowszej książce „Epoka milczenia.

Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Wydaje się więc, że w kwestii przemocy stosowanej wobec kobiet od wielu lat nie można liczyć na zmianę. Jeszcze trudniej miały kobiety i dziewczynki w czasach dwudziestolecia międzywojennego, o którym pisze Kamil Janicki w swojej książce Epoka milczenia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI