Pocałunek morza

Pocałunek morza - Anna Stryjewska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Stryjewska
WYMIAR
3,84 MB
NAZWA PLIKU
Pocałunek morza.pdf
ISBN
6153214086983

OPIS

Patrycja w dzieciństwie straciła matkę, a później ojca, który na łożu śmierci wyjawił jej rodzinną tajemnicę. Samotna, bez rodziców i bliskich, jest wystawiona na wielką próbę. Nieszczęśliwa miłość, brak przyjaciół i nieżyczliwi ludzie motywują bohaterkę do opuszczenia nieprzyjaznej wsi. Pragnie zmierzyć się ze światem, który dla niej jest za zamkniętymi drzwiami. Wyrusza w podróż…Nawet nie wie, że w krótkim czasie jej życie się zmieni za sprawą przypadkowo poznanej kobiety.Pocałunek morza to powieść o samotności i spełnianiu marzeń nawet pomimo przeciwności losu.„Z góry spoglądał na nią księżyc. O dziwo wyglądał tak samo jak w Górkach! Gwiazdy mrugały radośnie. Świat krzyczał, świat śpiewał, wirował, tańczył, a z niej uchodziło życie. Cóż za paradoks! – myślała.Wstała, poruszając się mechanicznie, zsunęła buty z nóg i wolnym krokiem ruszyła przed siebie. Wzdrygnęła się, gdy jej ciało objęły zimne języki wody. Zawahała się na chwilę. Chciała się wycofać, ale obezwładniła ją lodowata, ciężka fala. Wdarła się do ust, zalała płuca, bezlitośnie ciągnąc do siebie potężną siłą. Poczuła na szyi potworny uścisk. Patrycji zabrakło powietrza. Resztką sił wyrzuciła ramiona w górę, potem jeszcze raz. Kolejna fala wgniotła ją w otchłań morza”.fragment powieści

Główna bohaterka nie miała łatwo w życiu, a wiele z opisanych wydarzeń dzieje się niezależnie od jej woli. To jedynie potęguje klimat bezradności, który bardzo mocno wpływa na uczucia czytelnika. Książka Pocałunek morza - Anna Stryjewska Patrycja w dzieciństwie straciła matkę, a później ojca, który na łożu śmierci wyjawił jej rodzinną tajemnicę.

Samotna, bez rodziców i bliskich, jest wystawiona na wielką próbę. Nieszczęśliwa miłość, brak przyjaciół i nieżyczliwi ludzie motywują bohaterkę Pocałunek morza - Stryjewska Anna - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI