Patria

Patria - Fernando Aramburu | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Fernando Aramburu
WYMIAR
3,46 MB
NAZWA PLIKU
Patria.pdf
ISBN
2393602517802

OPIS

Jedna z najważniejszych książek ostatniej dekady w Hiszpanii, przez 70 tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów. Powieść ukazała się w ponad 30 krajach.Książka Roku 2018 według Magazynu Literackiego Książki!Serial Patria dostępny tylko w HBO i HBO GOPorażający obraz kilkudziesięciu ostatnich lat historii Kraju Basków – od połowy lat 80. do 2011 roku – stworzony z opowieści o losach członków dwóch baskijskich rodzin. Książka o ludzkim strachu, zniszczonych przyjaźniach i związkach, bezsilności wobec niekontrolowanej spirali terroryzmu, a w końcu także o wybaczeniu.„Księga wielkiej narracji, która pozwala zrozumieć to, co wydarzyło się w Kraju Basków,gdy do głosu doszła ETA, która stawia sobie za cel wywalczenie z bronią w ręku niepodległości. Autor nie wnika w istotę konfliktu baskijskiego, nie pokazuje jego korzeni, ukazuje fakty, ale w szerszym kontekście, nie znajdziemy tu wielkiej polityki, lecz ludzi z krwi i kości”. Magazyn Literacki Książki„Jeśli Chata wuja Toma stała się ostatecznym impulsem dla abolicjonizmu... Jeśli Jeden dzień Iwana Denisowicza uświadomił to, co się działo w ZSRR… To z Patrią powinno być podobnie, bo wstrząsa naszymi sumieniami. Nie możemy zapomnieć, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się naprawdę. I miało miejsce tutaj”. Fernando Hernández, „Diario de Navarra”„Kiedy skończysz ją czytać, będziesz wiedział, że przeczytałeś klasykę”. Ignacio Martínez de Pisón

Co to jest bon turystyczny? Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Created by Aitor Gabilondo. With Elena Irureta, Ane Gabarain, José Ramón Soroiz, Mikel Laskurain.

1565 osób lubi to · 59 osób mówi o tym. www.patria-buk.futbolowo.pl Finansowy PATRIA powstał w Szczecinie 20.09.1992 roku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI