Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów

Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów - Dan Jones | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dan Jones
WYMIAR
9,85 MB
NAZWA PLIKU
Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów.pdf
ISBN
5653089568589

OPIS

Dan Jones przedstawia barwny opis wydarzeń, które złożyły się na przetasowania dynastyczne nazwane później Wojną Dwóch Róż. Poczynając od szerokiego tła politycznego, które wyjaśnia zachwianie pozycji Anglii w Europie w połowie XV wieku i genezę wojny domowej w kraju, autor prowadzi nas przez okropności i niuanse zmagań, które ostatecznie doprowadziły do zakończenia długotrwałych rządów rodu Plantagenetów i osadziły na tronie nową dynastię – Tudorów. W książce przeczytamy barwne opisy bitew i intryg, dowiemy się, kim naprawdę była Joanna d’Arc, poczujemy rozterki możnych, którzy muszą się opowiedzieć po którejś ze stron w krwawej wojnie, wiedząc, że jeśli źle wybiorą, czeka ich tragiczny koniec.

Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów - opis ebooka ... Ku chwale Tudorów, samo bowiem pojęcie wojny dwóch róż świadczy o ich wrodzonym geniuszu do mitologizowania samych siebie.

Wydawnictwo: inne Data wydania: 2018-03-19 Kategoria: Historyczne ISBN: 978-83-652-8039-8 Liczba stron: 448 Tytuł oryginału: The Hollow Crown. ... Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI