Arab przyszłości. Tom 2. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1984-1985)

Arab przyszłości. Tom 2. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1984-1985) - Riad Sattouf | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Riad Sattouf
WYMIAR
11,60 MB
NAZWA PLIKU
Arab przyszłości. Tom 2. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1984-1985).pdf
ISBN
7749367241033

OPIS

Drugi tom autobiograficznego komiksu Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów – Muammara Kaddafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.Autorowi udaje się fascynująco uchwycić dziecięce spojrzenie na świat i gorączkę politycznego idealizmu. Wspomina więc wczesne lata, spędzone zarówno na francuskiej wsi, jak i w Libii Muammara Kaddafiego czy w Syrii dynastii Asadów, niezależnie jednak od kraju, zawsze pod dachem domu rządzonego przez ojca – Syryjczyka, zwolennika panarabizmu, który ciągnie rodzinę w pogoni za wspaniałym snem o jednym narodzie arabskim.„Araba przyszłości” już dziś porównuje się z powieściami graficznymi „Maus. Opowieść ocalałego” Arta Spiegelmana czy „Persepolis” Marjane Satrapi.

Pseudonim. Na szybko: Arab przyszłości - 2 - Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1984-1985) to już bardziej świadoma historia małego Riadka, dziecka Francuzki i Syryjczyka, któremu przyszło mieszkać w ogarniętej chaosem codzienności Asadowskiej wsi na obrzeżach Hims. Świadoma, ponieważ nasz bohater idzie do syryjskiej szkoły. Arab przyszłości tom 2.

Autorowi udaje się fascynująco uchwycić dziecięce spojrzenie na świat i gorączkę politycznego idealizmu. Wspomina więc wczesne lata, spędzone zarówno na francuskiej wsi, jak i w Libii ... Arab przyszłości - 1 - Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978-1984).

POWIĄZANE KSIĄŻKI