Skandale angielskich dworów

Skandale angielskich dworów - Marek Rybarczyk | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Rybarczyk
WYMIAR
5,94 MB
NAZWA PLIKU
Skandale angielskich dworów.pdf
ISBN
2945817688334

OPIS

Prywatne życie arystokracji.Arystokracja brytyjska zawsze budziła powszechne zainteresowanie.Bajeczne fortuny, wystawne życie, przynależność do jednej z najwspanialszych elit Europy i międzynarodowe koligacje. Brytyjscy książęta, hrabiowie i lordowie pomagali budować imperium, byli jednym z motorów napędowych rewolucji przemysłowej. Arystokraci robili fortuny i wymyślali genialne wynalazki. Ale za drzwiami wielkich rezydencji i pałaców na Wyspach było także życie, które miało nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Pełne skandali, ekscentryzmu i seksualnych afer.Hrabia Castlehaven w noc poślubną ze swoją żoną zaprosił także służbę.Hrabiemu Beauchampowi nie pomogła siódemka dzieci, jego skłonność do męskiej części służby stała się przedmiotem wielu plotek. Mimo to nadal organizował przyjęcia dla panów w Madresfield…Rozwód Richarda Worsleya i Seymour Dorothy Fleming był jednym z pierwszych rozwodów brytyjskich celebrytów opisywanych przez prasę. By ratować kochanka, żona publicznie wyznaje, że jej mąż jest dewiantem voyeurem – sprawia mu przyjemność obserwowanie, jak inni uprawią seks.Przyszły Edward VII zalicza dwa tysiące kochanek, w paryskim burdelu ma własny apartament- z rodowym herbem i wielką żeliwną wanną, w której kąpie się z kurtyzanami w szampanie. Nosi też torbę golfową wykonaną ze skóry penisa słonia… i nie przestaje uwodzić, także jako król.Synowie Edwarda VIII: Dawid, Albert i najmłodszy, biseksualny Jerzy rozpętali największe afery dworu i arystokracji międzywojennej Anglii.Książę Filip uwielbiał chodzić na sesje alkoholowe do Klubu Czwartkowego a potem na rozbierane prywatki.Książę Karol na pytanie Diany o romans z Kamilą Parker Bowles, odpowie krótko: „Nie chcę być pierwszym w historii księciem Walii, który nie ma kochanki”.A co na sumieniu ma książę Harry? Przez lata jako zatwardziały singiel potrafił korzystać z życia.Ale w końcu, jak mawia królowa Elżbieta II: nie są ważne fakty; ważne, by nie dać się złapać.Marek Rybarczyk – publicysta, dziennikarz, pisarz. Znawca współczesnej historii Wielkiej Brytanii, fan brytyjskiej kultury, wieloletni dziennikarz radia BBC, korespondent "Gazety Wyborczej" w Londynie, autor "Polityki", były publicysta "Newsweeka", komentator Polsatu i TVN24. Autor bestsellerowych książek: "Tajemnice Windsorów" (2013), "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?" (2016) "Wszystkie szaleństwa Anglików" (2017).

Bajeczne fortuny, wystawne życie, przynależność do jednej z... Informacje o SKANDALE ANGIELSKICH DWORÓW, RYBARCZYK MAREK - 9294926567 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-07-03 - cena 27,28 zł Księgarnia Współczesna » Skandale angielskich dworów.

Gdy gasną światła fleszy, a wrota prowadzące do pałaców, dworów i rezydencji zostają szczelnie zamknięte, w ukryciu zaczyna toczyć się życie, które nie ma prawa ujrzeć światła dziennego ... Książka Skandale angielskich dworów autorstwa Marek Rybarczyk ️ Zamów online w Księgarni Internetowej PWN . Informacja o cookies.

POWIĄZANE KSIĄŻKI