Maszkaron

Maszkaron - Patrycja Pustkowiak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Patrycja Pustkowiak
WYMIAR
12,83 MB
NAZWA PLIKU
Maszkaron.pdf
ISBN
4198993468647

OPIS

Marianna to dziewczyna brzydka, niesympatyczna i w dodatku mało skłonna do przepraszania za to. I dlatego właśnie ją lubię.Świetnie napisana, świeża i zabawna powieść, która może bardzo zaboleć.Olga Wróbel. KurzojadyPowieść na niekobiece czasy.Marianna jest brzydka. Brzydotą, która nie wywołuje współczucia - wyłącznie zdumienie i odrazę. Gdy miała 5 lat i jej dmuchane kółeczko zaczęło niebezpiecznie oddalać się od brzegu jeziora, czuła, że stojący na plaży rodzice odetchnęli z nadzieją i ulgą. Przez kolejnych 30 lat bardzo starała zasłużyć na akceptację, dostać prawo do bycia taką jaka jest, mimo że nie spełnia oczekiwań. Mimo, że jest nieudana i że tak mało jej się udaje. Na próżno.Teraz czuje już tylko gniew. Jak daleko może posunąć się człowiek któremu już nie zależy na akceptacji?Długo wyczekiwana nowa powieść Patrycji Pustkowiak, autorki nominowanych do Nike „Nocnych zwierząt", to książka demaskatorska i bezkompromisowa. To pierwsza od dawna tak gniewna, zabawna i wnikliwa krytyka społeczna - pozornych działań równościowych i elitarnego egalitaryzmu.To gwóźdź wbity w dobre samopoczucie tych, którzy nauczyli się lepiej udawać.

motyw dekoracyjny w postaci głowy ludzkiej lub zwierzęcej o nienaturalnych rysach; 2. przenośnie: osoba niezbyt przystojna, mało urodziwa; maszkara, brzydal, małpolud.

maszkaron 1. motyw dekoracyjny w postaci głowy ludzkiej lub zwierzęcej o nienaturalnych rysach; 2.

POWIĄZANE KSIĄŻKI