Dziwne losy Jane Eyre

Dziwne losy Jane Eyre - Charlotte Bronte | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charlotte Bronte
WYMIAR
4,57 MB
NAZWA PLIKU
Dziwne losy Jane Eyre.pdf
ISBN
5711263766932

OPIS

Dziwne losy Jane Eyre ukazały się po raz pierwszy w październiku 1847 roku i stały się wielkim sukcesem wydawniczym. Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, harmonijnie łączy melodramatyczną fabułę z wnikliwą obserwacją psychologiczną oraz nastrojem tajemnicy i grozy.Osierocona dziewczyna podejmuje pracę nauczycielki w posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera. Zostaje jego narzeczoną, ale Rochester ukrywa przed światem ponury sekret.Charlotte Brontë opowiada o wielkim uczuciu, które połączyło ludzi z różnych, tak odległych od siebie sfer – w świecie, gdzie konwenanse stanowiły o towarzyskim „być albo nie być”.

Anna Wasyliszyn ([email protected]) Charlotte Brontë, „Dziwne losy Jane Eyre" , Kraków, Wydawnictwo MG, 2018 Dziwne losy Jane Eyre . Brontë, Charlotte (1816-1855), Świderska, Teresa Tłumaczenie, Wydawnictwo MG, Ewa Malinowska-Grupińska Year of publication: [2018].

Zobacz inne Poradniki psychologiczne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Jednak los upomni się zadośćuczynienia za winy z przeszłości jej ukochanego pana. Jane nocą ucieka szukać swojej własnej drogi… Jane Eyre to powieść, o której wnet po jej opublikowaniu gazety angielskie pisały codziennie, do tego - niemal w samych superlatywach, a taki publiczny zachwyt nie zdarza się często. Dziwne losy jane eyre na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

POWIĄZANE KSIĄŻKI